Gastroskopija

Gastroskopija (kitaip – fibrogastroskopija/ fibrogastroduodenoskopija) – tai lanksčiu optiniu prietaisu – fibroskopu – atliekamas endoskopinis tyrimas, kurio metu iš vidaus apžiūrima stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos gleivinė.

Šis tyrimas pasižymi net 98–100 proc. diagnostiniu tikslumu, todėl yra būtinas, norint nustatyti tikslią diagnozę, skirti efektyviausią gydymą ir pasiekti geriausių gydymo rezultatų. Atliekant gastroskopiją, galima diagnozuoti net menkiausius stemplės, skrandžio, dvylikapirštės žarnos pakitimus. Esant poreikiui, tyrimo metu galima paimti ir nedidelius organo gabalėlius (biopsiją) mikroskopiniam histologiniam ištyrimui.

Klinikoje „Nefridos“ gastroskopija atliekama tik asmenims nuo 18 metų amžiaus.

Kada rekomenduojama atlikti šį tyrimą:

Atliekant gastroskopiją galima diagnozuoti tiek gerybinius (stemplės erozijas, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos erozijas ir opas, įvairaus pobūdžio skrandžio gleivinės uždegiminius pokyčius ir kt.), tiek piktybinius susirgimus.

Pasiruošimas tyrimui

Šiam tyrimui reikalingas specialus pasiruošimas. Pateikiame trumpą instrukciją, kaip reikėtų pasiruošti procedūrai, kad tyrimas vyktų sklandžiai:

Procedūros eiga

Prieš atliekant gastroskopiją pacientas supažindinamas su tyrimo eiga, informuojamas apie galimus nemalonius pojūčius ir veiksmus, kuriais galima juos sumažinti iki minimumo.

Procedūrą atlieka gydytojas endoskopuotojas, kartu su jam padedančia slaugytoja.

Prieš procedūrą būsite paprašyti išsiimti dantų plokšteles (jei turite) ir nusiimti akinius.

Gastroskopija atliekama taikant vietinę ryklės nejautrą – prieš procedūrą į burną purškiamas lidokaino aerozolis. Jeigu Jums kada nors yra pasireiškusi alerginė reakcija lidokainui, būtinai apie tai informuokite gydytoją ar slaugytoją.

Paciento paprašoma atsigulti ant kairiojo šono ir paaiškinama, kaip taisyklingai kvėpuoti tyrimo metu. Klausant, ką sako slaugytoja ar gydytojas, lengviau save kontroliuoti, todėl sumažėja nemalonūs pojūčiai. Pacientui sukandus specialų kandiklį, endoskopuotojas įveda endoskopą pro gerklę į stemplę, skrandį bei dvylikapirštę žarną. Tyrimo metu pučiamas oras, kad išsipūstų subliuškę spindžiai ir apžiūra taptų informatyvi. Kad endoskopo įvedimo procesas būtų sklandesnis, gydytojas gali paprašyti paciento atlikti rijimo veiksmą.

Tyrimo tikslu atliekama procedūra trunka 5–15 minučių. Jeigu procedūra atliekama gydymo tikslu, ji gali trukti ilgiau.

Kodėl gastroskopiją verta atlikti klinikoje „Nefrida“

Tyrimo atlikimo eigai didelę reikšmę turi paciento pasitikėjimas gydytoju, kvalifikuoto gydytojo tyrimo metodika. Kadangi gastroskopija – specifinis tyrimas, labai svarbi jį atliekančio gydytojo patirtis – kuo kokybiškiau bus atliktas tyrimas, tuo geriau bus galima įvertinti patologinius pakitimus.

,,Nefridos” klinikoje gastroskopiją atlieka patyręs, ilgametę patirtį turintis gydytojas endoskopuotojas Valdas Timinskas. Tyrimas atliekamas naudojant modernų, naujos kartos endoskopą ,,PENTAX Medical i10 Series HD”, kuris pasižymi išskirtine vaizdo kokybe ir detalia raiška, o tai užtikrina ankstyvą ligų diagnostika.

Rekomenduojami specialistai

„Nefridos“ klinikos kvalifikuoti specialistai visada pasiruošę padėti.