Traumatologija

Traumatologija yra medicinos sritis, tirianti ir gydanti kaulų, raumenų ir odos pažeidimus ir traumas bei po jų atsirandančius organizmo pakitimus.

Įvairios fizinės traumos ištinka tada, kai mažiausiai to tikimės ir nuo to nėra apsaugotas nei vienas.

Gydytojas traumatologas gydo kaulų, raiščių, sąnarių ir raumenų ligomis sergančius pacientus ir gelbsti ištikus įvairioms traumoms bei sužeidimams – sąnarių ir kaulų lūžiams, pėdos, kelio sąnarių, klubo, plaštakos ir kitiems išnirimams, raumenų ar sausgyslių plyšimams.

Dažniausiai pasitaikančios ligos, traumos bei sužalojimai, kuriais pasirūpins gydytojas traumatologas:

Jeigu Jums nepavyko išvengti traumos, nedelsiant kreipkitės į „Nefrida“ klinikos gydytoją traumatologą, kuris suteiks visą reikiamą pagalbą, įvertins Jūsų sveikatos būklę ir parengs reikiamą gydymo planą.

Rekomenduojami traumatologai

„Nefridos“ klinikos kvalifikuoti specialistai visada pasiruošę padėti.

Informacija po procedūrų

Dažnai, po procedūros gydytojo kabinete, pacientams kyla klausimų, kurių jie nedrįsta paklausti vizito metu arba kurie į galvą ateina tik vėliau. Šioje skiltyje iš anksto rasite visą naudingiausią informaciją, kurią turėtumėte žinoti poprocedūriniu laikotarpiu.

Traumatologija

Kaip sumažinti įvairių traumų, patempimų tikimybę žiemą?

Visiškai išvengti traumų sunku, tačiau jų tikimybę įmanoma sumažinti.

– Dėvėkite tinkamą avalynę su neaukštu kulnu, neskubėkite eidami, statykite koją pilna pėda, saugokitės slidžių dangų;
– Daugiau fiziškai mankštinkitės ir būtinai apšildykite raumenis sporto metu;

D.U.K.

Jei dvejojate, ar tikrai norite užsirašyti procedūrai mūsų klinikoje, kviečiame paskaityti mūsų gydytojų parengtą dažniausiai užduodamų klausimų skiltį. Joje rasite visus atsakymus į rūpimus klausimus dar prieš procedūrą, todėl galėsite jaustis užtikrinti savo pasirinkimu!

Kada reikėtų pasirodyti gydytojui traumatologui?

Jei patyrėte rankų, kojų traumą, kurią labai skauda, be jokios priežasties kankina sąnarių skausmas, patinimas, sunku judėti, vargina pėdų sutrikimai (iškrypę pirštai, deformuoti nagai), išsivysto plokščiapėdystė.

Neseniai pradėjau aktyviai sportuoti ir lengvai patyriau traumą. Kodėl?

Deja, nereguliariai arba staiga itin aktyviai sportuoti pradėję žmonės, kurie jokiu sporto anksčiau neužsiimdavo, turi didesnį šansą patirti traumą dėl to, kad daro fizinius pratimus neteisingai arba neapšyla prieš sportą.

Kodėl skauda petį?

Petį gali skaudėti dėl patirtų traumų – lūžių, išnirimų, patempimų, sausgyslių sužalojimų arba dėl uždegiminių procesų ir lėtinių degeneracinių ligų (tokių kaip sąnarių artrozė, ankštumo sindromas ir kt.).

Kaip gydyti patemptą čiurną?

Čiurnų patempimas, raiščių plyšimai, nedideli lūžiai ir mažos dislokacijos, kada čiurnos kaulas šiek tiek pasislenka iš savo vietos, gydomi su gipsais, plastiko įtvarais. Dažniausiai šie sužeidimai pilnai sugyja per 3–6 savaites.