3 patarimai, kaip tinkamai pasiruošti peršalimo sezonui

3 patarimai, kaip tinkamai pasiruošti peršalimo sezonui

Permainingi orai – tikras išbandymas mūsų sveikatai. Prasidėjus šaltajam metų sezonui, dažną kamuoja sloga ar užsikimšusi nosis, perštinti gerklė, karščiavimas. Dėl to svarbu žinoti, kaip teisingai pasirūpinti savo sveikata ir kaip sustiprinti imuninę sistemą. Šiame straipsnyje klinikos „Nefrida“ specialistai dalinasi 3 naudingais patarimais, kaip tai padaryti.

Vartokite vitaminus

Jei kasdienė mityba tinkamai subalansuota – joje gausu natūralių vitaminų iš vaisių, daržovių, pilno grūdo produktų, tuomet tikėtina, kad organizmas gauna tinkamą vitaminų dozę. Vis dėlto atėjus šaltajam sezonui, šių atsargų kiekis sumažėja ir tinkamą jų kiekį vien su maistu gauti sudėtinga. Be to, vitaminų kiekį gali paveikti stresas, harmonų svyravimai, oro tarša.

Tokiu atveju naudinga papildyti kasdienės mitybos racioną vitaminais. Jie būtini energijos gamybai, stipriam imunitetui, kuris yra atsparus ligoms, kraujo cirkuliacijai. Per mažas vitaminų kiekis organizme gali tapti mažakraujystės, kaulų ligų priežastimi.

Vitaminas D be galo svarbus norint palaikyti sveiką imuninę sistemą, jis naudingas odai, ritmingai širdies veiklai, tvirtiems kaulams ir dantims. Taip pat vitaminas D palaiko energiją, suteikia geresnę nuotaiką. Šio vitamino galima gauti ir iš sviesto, kiaušinio trynio, pieno, daigintų sėklų, tačiau tai sudaro tik 10 proc. visos reikiamos dozės.

Vitaminas C ir riboflaminas mažina odos ir lūpų sausumą, gerina odos elastingumą, skatina kolageno gamybą. Kadangi vitaminas C yra netirpus vandenyje, o žmogaus organizmas jo nekaupia, jį pasisavinti galima tik vartojant vitaminus. Vitamino C yra kiviuose, brokoliuose, lęšiuose, braškėse.

Į vitaminų racioną įtraukite ir geležį – ji svarbi imunitetui, nervų ir raumenų sistemos veiklai. Geležies turi raudonoji mėsa, sezamo sėklos, austrės, riešutai, paukštiena ir žuvis.

Paskutinis vitaminas, kurį svarbu vartoti šaltuoju sezonu, yra vitaminas A. Jis padeda atstatyti organizmo audinius, sustiprinti imunitetą, palaikyti gerą regėjimą. Apie šio vitamino trūkumą signalizuoja lūžinėjantys nagai, odos bėrimai. Tam tikrą vitamino A kiekį galima pasisavinti geriant žuvų taukus, valgant morkas, moliūgus, pomidorus, špinatus, brokolius, abrikosus.

Drėkinkite nosį ir būkite gryname ore

Varvanti nosis kamuoja ne tik dėl virusinių ligų. Dažnai tai lemia ir pernelyg sausos patalpos šildymo sezonu. Svarbu drėkinti patalpas, todėl rekomenduojame dažnai vėdinti kambarį, plauti grindis, drėgnomis servetėlėmis valyti paviršius. Nosies gleivinę galite patepti augaliniu aliejumi (tinka migdolų, kokosų, sviestmedžių aliejus).

Be to, norint sustiprinti imunitetą ir pripratinti jį prie atšalusių orų, reikėtų daugiau laiko praleisti gryname ore ir nepamiršti skirti pakankamai laiko poilsiui.

Dažnai plaukite rankas

Bene lengviausias būdas atsikratyti žalingų mikrobų, kurie platina ir sukelia ligas, yra palaikyti tinkamą rankų higieną ir dezinfekciją. Padidėjus virusinių infekcijų rizikai, rankas vertėtų plauti kur kas dažniau nei esame tai įpratę daryti. Rankų plovimas turėtų būti kasdienės rutinos dalis. Tinkamai plaunant rankas pašalinami visi mikrobai ir kiti ligų sukelėjai, kurie slepiasi tarp pirštų, panagėse, aplink nagus.

Taigi, imuniteto stiprinimas – kompleksinis procesas, į kurį įeina sveika, subalansuota mityba, tinkamas vitaminų kiekis, grynas oras, fizinis aktyvumas, poilsis. Laikantis šių patarimų, Jums pavyks kruopščiau pasirūpinti savo sveikata ir apsisaugoti nuo įvairių virusų.

Visgi, jeigu pajautėte pirmuosius peršalimo simptomus, kviečiame atvykti į kliniką „Nefrida“. Mūsų gydytojai įvertins Jūsų sveikatos būklę ir pateiks daugiau naudingų patarimų, kaip greitai pasveikti!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070