Ar įmanoma apkursti nuo peršalimo?

Ar įmanoma apkursti nuo peršalimo?

Remiantis gydytojų praktika, dalis sergančiųjų peršalimo ligomis dažnai susiduria su klausos sutrikimais – nors tokie negalavimai yra laikini, šiame etape svarbu imtis gydymo. Taip nutinka, nes pažeidus nervą pasireiškia neurosensorinis prikurtimas, kuris pasitaiko maždaug 25 proc. žmonių (paprastai vyresniems nei 65 m.), ir sukelia mūsų klausos sveikatai neigiamų padarinių.

Peršalimas ir klausa: kuo tai susiję?
Pradėjus sirgti peršalimo ligomis, nosis būna paburkusi – tai priežastis, kodėl sutrinka klausymo vamzdžio funkcija, oras prasčiau patenka į vidurinę ausį, formuojasi užgulimas, keičiasi slėgis, tačiau tai nėra pavojinga. Pradėjus gydyti slogą, klausa ir vėl sugrįžta. Visgi virusui pažeidus nervą susiduriama su rimtesnėmis problemomis.

Kai vidinė ausis arba klausos nervas būna pažeisti, atsiranda prieš tai minėtasis neurosensorinis prikurtimas, kurį lemia genetiniai, anatominiai, infekciniai, toksiniai, kraujagysliniai, metaboliniai, autoimuniniai veiksniai. Taip pat įtakos gali turėti ir tokie susirgimai kaip otosklerozė, Menjero liga, labirintitas, klausos nervo neurinoma. Žmonės tokiu atveju prastai girdi, pasireiškia ūžimas, kuris suintensyvėja patyrus nervinę įtampą arba vakare, kai tylu. Kartais prikurtimas būna nuolatinis, progresuojantis iš lėto.

Susidūrus su šiuo sveikatos sutrikimu, svarbiausia nieko nelaukti ir kuo greičiau kreiptis pagalbos, atlikti audiologinį tyrimą. Nors statistika rodo, kad 20 proc. tokių uždegimų praeina visiškai negydant, visgi 30 proc. sergančiųjų prireikia gydymo, o kitiems klausos jau nebeįmanoma sugrąžinti. Tokiu atveju dažniausiai rekomenduojama reabilitacija klausos aparatais, skiriami atitinkami medikamentai.

Susirgote peršalimu ir pastebėjote, kad sutriko klausa? Pirmiausiai gydykite slogą patikrintais bei saugiais būdais, kuriuos galite sužinoti atvykę į ambulatorijos kliniką „Nefrida“. Čia dirbantys specialistai ne tik įvertins Jūsų būklę, bet ir patikrins, ar nesama stipresnių pažeidimų. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070