Dažnai prastai jaučiatės? Tai gali būti endokrininės ligos požymis

Dažnai prastai jaučiatės? Tai gali būti endokrininės ligos požymis

Remiantis statistiniais duomenimis, kiekvienais metais vis daugiau pacientų susiduria su endokrininės sistemos problemomis, lemiančiomis suprastėjusią bendrą savijautą ir tam tikrų organizmo funkcijų sutrikimus. Kviečiame plačiau susipažinti su dažniausiai pasitaikančiomis tokio tipo ligomis bei jas sukeliančiais veiksniais, simptomais.

Endokrininę sistemą sudaro vidaus sekrecijos liaukos, į kraują išskiriančios hormonus, kurie padeda kontroliuoti daugybę svarbių funkcijų – tai ypač svarbu medžiagų ir energijos apykaitai. Sutrikus šiai veiklai, pasireiškia įvairiausios ligos.

Cukrinis diabetas. Kasai negaminant insulino, susiduriama su angliavandenių apykaitos sutrikimais, kurie lemia gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą. I tipo cukriniam diabetui didelės įtakos turi paveldimumas, o II – nesubalansuota mityba, persivalgymas, fizinio aktyvumo stoka. Pagrindiniai ligos simptomai yra kūno masės mažėjimas, dažnas šlapinimasis, nuovargis, potencijos, mėnesinių ciklo sutrikimai ir kt.

Struma. Ši dažniausia endokrininė liga gali būti dviejų rūšių – difuzinis gūžys ir endeminis gūžys. Tam įtakos turi jodo trūkumas, kieti mazgai, Greivso liga, skydliaukės vėžys ar nėštumas. Pagrindiniai simptomai yra užkimimas, pasunkėjęs kvėpavimas, svorio kritimas, nuovargis, silpnumas, odos blyškumas ir kt.

Adisono liga. Esant antinksčių hormonų trūkumui organizme, sutrinka visa medžiagų apykaita. Galimos šios lėtinės ligos priežastys yra paveldimumas, tam tikri medikamentai, taikytas spindulinis gydymas, infekcija, trauma ir kt. Tokiu atveju pacientai dažnai skundžiasi pasikeitusia odos ir gleivinės spalva, silpnumu, pablogėjusiu apetitu, svorio kritimu, galvos svaigimu.

Akromegalija. Posmegeninės liaukos (hipofizės), atsakingos už daugybės hormonų, lemiančių augimą, vystymąsi, lytinę brandą, gerybinė adenoma sukelia šią ligą. Pagrindiniai simptomai – nuovargis, mieguistumas, galvos skausmai, padidėjusi skydliaukė, plaštakos, pėdos, apatinis žandikaulis.

Vis dažniau prastai jaučiatės, o nurodytų ligų simptomai Jums atpažįstami? Tai ženklas, jog metas apsilankyti pas specialistą. Registruokitės pirminei konsultacijai pas gyd. endokrinologę Juliją Bernotaitę-Davydovienę jau dabar ir pasimatykime „Nefrida“ klinikoje.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070