Dažniausios LOR ligos ir jų negydymo pasekmės

Dažniausios LOR ligos ir jų negydymo pasekmės

Sutrikus ausų, nosies ar gerklės veiklai, iškart susiduriame su pablogėjusia savijauta – pradedame sunkiau kvėpuoti, jaučiame nemalonius skausmingus pojūčius. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į gydytoją otorinolaringologą, kuris atlikdamas reikiamus tyrimus šiuolaikinės įrangos pagalba diagnozuoja esamus susirgimus bei paskiria gydymą. Kviečiame plačiau susipažinti su dažniausiomis LOR ligomis ir pagrindiniais pavojais delsiant gydytis.

Pagrindinės LOR ligos

Sloga. Šis nosies ertmės gleivinės uždegimas dažniausiai pasireiškia įvairaus amžiaus pacientams (tiek mažiesiems, tiek suaugusiems) ir gali būti išgydomas namuose. Tačiau susidarius komplikacijoms, liga virsta į ūminį sinusitą – tai infekcija, kuria sergant jaučiamas nosies užgulimas, sloga, gerklės ir galvos skausmas, spaudimas sinusų srityje. Lėtinis sinusitas nepasižymi tokiais akivaizdžiais simptomais, tačiau gali tęstis netgi ištisus metus.

Ausies uždegimas. Esama išorinės, vidurinės ir vidinės ausies uždegimų, iš kurių dažniausiai pasitaikantis yra vidurinės ausies uždegimas – jo priežastimi gali tapti sloga, sinusitas, gripas.

Gerklės skausmas. Vienas iš pirmųjų peršalimo požymių yra gerklės skausmas, kuris tam tikrais atvejais gali pranešti apie ryklės uždegimą, tonzilitą, faringitą.

Angina. Susidūrus su karščiavimu, silpnumu ir ryklės skausmu – esminiais anginos simptomais, reikėtų kuo greičiau kreiptis dėl gydymo. Priešingu atveju gali grėsti tokios ligos, kaip reumatas, infekcinis-alerginis miokarditas, otitas, nefritas.

Alerginis rinitas. Prasidėjus žiedadulkių sezonui dažnam žmogui pasireiškia ūmus nosies gleivinės uždegimas, kurio simptomai – čiaudulys, nosies kutenimas, akių paraudimas, ašarojimas.

Kokios negydomų LOR ligų pasekmės?

Susidūrus su gerklės skausmu, klausos sutrikimais ar kitais LOR ligų simptomais, reikėtų kuo greičiau kreiptis į specialistą, kadangi ilgainiui tai gali virsti į širdies/kraujagyslių ligas, anginą, kurtumą.

Aptartų LOR ligų simptomai Jums pažįstami? Kviečiame nedelsti ir kreiptis į gydytoją otorinolaringologą jau dabar – tai galite padaryti registruodamiesi konsultacijai mūsų ambulatorinėje klinikoje „Nefrida“, kurioje gausite visą reikiamą pagalbą.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070