Didžiausios klaidos gydant slogą

Didžiausios klaidos gydant slogą

Sloga šiltuoju metų laiku – vienas labiausiai erzinančių ir nuotaiką gadinančių dalykų. Norėdami kuo greičiau mėgautis saulės teikiamais malonumais, stengiamės šią ligą išgydyti pačiais įvairiausiais būdais. Deja, bet dažnai imamės neveiksmingų ir dar daugiau problemų sukeliančių priemonių. Todėl šiame straipsnyje dalinamės naudinga informacija, kokias klaidas pacientai daro dažniausiai ir kaip jų išvengti. 

Prasidėjus slogai, pirmiausiai kreipiamės į vaistininką dėl vaistų – dažniausiai nosies purškalų ar lašų. Tačiau specialistai pastebi, kad nemokame šių priemonių tinkamai naudoti, kadangi simptomai ūmėja, nosies gleivinė pradeda sausėti ar netgi kraujuoti, išsivysto priklausomybė medikamentams. Viena iš pagrindinių klaidų yra ta, kad pacientai neskaito informacinio lapelio ir nežino, kaip tiksliai reikia vartoti vaistą. 

Neretai šalia slogos pradedami jausti ir kiti peršalimo simptomai: gerklės skausmas, kosulys ar aukšta temperatūra. Todėl tokiu atveju specialistai rekomenduoja naudoti ne vietinio, o sisteminio poveikio vaistus: tabletes, kapsules arba miltelius. Svarbu nenumoti ranka ir įdėti maksimalias pastangas, kad sloga būtų išgydyta tinkamai. To teisingai nepadarius, infekcija gali tik dar labiau pablogėti ir peraugti į sinusitą, o vaikams ir į ausies uždegimą. 

Pajutote pirmuosius peršalimo simptomus ir prasidėjusi sloga kelia itin didelį diskomfortą, neleidžiantį mėgautis gyvenimu? Kviečiame nedelsti ir užsiregistruoti pirminei konsultacijai pas šeimos gydytoją ambulatorinėje klinikoje „Nefrida“. Čia dirbantys specialistai mielai Jus išklausys, įvertins bendrą sveikatos būklę ir paskirs tinkamą gydymą. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070