Gydomieji masažai vaikams. Kokiais atvejais jie rekomenduojami?

Gydomieji masažai vaikams. Kokiais atvejais jie rekomenduojami?

Masažas – tai natūrali priemonė, gerinanti savijautą ir stiprinanti sveikatą. Masažas suteikia tiek profilaktinį, tiek gydomąjį poveikį, jis naudingas ne tik suaugusiems, bet ir vaikams ar net kūdikiams.

Įrodyta, kad reguliarus kūdikių masažas grūdina, stiprina imunitetą, gerina kraujotaką, normalizuoja raumenų tonusą, stimuliuoja fizinį ir protinį vystymąsi. Po masažo kūdikiai geriau miega, valgo, tampa ramesni. Įrodyta, kad pirmaisiais gyvenimo metais reguliariai masažuojami kūdikiai serga žymiai rečiau ir aplenkia savo bendraamžius psichiniu, protiniu ir fiziniu išsivystymu. Masažas ypač rekomenduojamas neišnešiotiems kūdikiams – jis padeda žymiai greičiau atsistatyti nusilpusioms jų organizmo funkcijoms.

Vaikų masažas padeda gerinti laikyseną, stiprinti raumenis, slopinti hiperaktyvumą, greitinti atsistatymo procesus po fizinio krūvio ar ligų.

Viena dažniausių problemų, dėl kurios tėvai kreipiasi į masažo specialistus – netaisyklinga vaiko laikysena ar iškrypęs stuburas. Mūsų laikysena pradeda formuotis vaikystėje ir nusistovi baigus augti, nors šiek tiek keičiasi ir per visą savo gyvenimą. Laikysenos formavimuisi labai svarbus mokyklinis laikotarpis. Jos taisyklingumas turi didelę reikšmę mūsų judėjimo aparato ir vidaus organų veiklai, o tuo pačiu ir ištvermei bei darbingumui. Netaisyklinga laikysena, silpni ir neelastingi raumenys – dažniausios stuburo iškrypimo ir nugaros skausmo priežastys.

Specialistai primena, kad formuoti taisyklingą laikyseną reikėtų pradėti kaip galima anksčiau, o masažas ir kiti kineziterapijos užsiėmimai gali tam padėti.

Vaikų masažas ir kompleksiškai taikomi įvairūs kineziterapijos metodai sėkmingai koreguoja ne tik laikysenos ydas, bet ir plokščiapadystę, šleivapėdystę, krūtinės ląstos ir kitas deformacijas, padeda atstatyti sąnarių paslankumą, subalansuoti raumenyną, normalizuoti raumenų tonusą, pagerinti medžiagų apykaitą bei visų organų sistemų veiklą, taip pat sumažinti psichologinę bei emocinę įtampą.

Reabilitacijos klinikoje „Nefrida“ kūdikių ir vaikų masažas taikomas esant kreivakaklystei, bambutės išvaržai, centrinės nervų sistemos susirgimams, skoliozei (stuburo iškrypimui), šleivapėdystei, plokščiapėdystei, nervinei įtampai, atramos – judėjimo aparato sutrikimui, vėpavimo ligoms, lėtiniams susirgimams, medžiagų apykaitos sutrikimams.
Patyrę klinikos kineziterapeutai primena, kad masažas svarbus ne tik dabartinei Jūsų kūdikio ar vaiko būsenai, bet ir jo savijautai bei sveikatai ateityje, ir kviečia laiku ja pasirūpinti.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070