Gydytojai pataria: ko imtis, siekiant apsaugoti visos šeimos sveikatą?

Gydytojai pataria: ko imtis, siekiant apsaugoti visos šeimos sveikatą?

Gegužės mėnesį minima Šeimos diena primena ne tik apie šeimos bendrumą, bet ir apie būtinybę rūpintis savo bei artimųjų sveikatos būkle ir tinkama profilaktika. Jautrūs, profesionalūs ir visada padėti pasiruošę „Nefrida“ šeimos gydytojai atsako: kokius žingsnius būtina atlikti, siekiant užtikrinti nepriekaištingą visos šeimos sveikatą?

Sveikatos paslaptis – profilaktika

Įtemptas gyvenimo ritmas, patiriamas stresas, miego trūkumas ir netinkama mityba – dažni gyvenimo palydovai tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Šie veiksniai prisideda prie didesnio nuovargio, blogos savijautos, gali sąlygoti įvairius sveikatos sutrikimus ir ligas. Dėl šios priežasties medikai rekomenduoja visiems šeimos nariams reguliariai atlikti profilaktinę sveikatos patikrą bei tyrimus.

Laiku paskirti profilaktiniai tyrimai ir sveikatos patikrinimas padeda aptikti ligas ir įvairius pakitimus dar ankstyvoje stadijoje, kai pacientas nesiskundžia jokiais simptomais. Taip galima nedelsiant imtis efektyvaus gydymo ir užkirsti kelią šių ligų progresavimui bei komplikacijoms.

„Nefrida“ šeimos gydytojai primena, kad tyrimai skiriami kiekvienam pacientui individualiai – tai priklauso nuo jo sveikatos būklės, amžiaus, lyties. Klinikoje atliekame visus reikalingus kraujo, šlapimo, lyties organų, biocheminius ir kitus tyrimus. Taip pat suteikiame sveikatos patikrinimą pagal vėžio prevencines programas.

Susižeidus padeda namų vaistinėlė
Nuo smulkių ir didesnių negalavimų bei sužeidimų pirmiausia gelbsti namų vaistinėlė. Primename, kad atidžiai sukomplektuotoje namų ar kelioninėje vaistinėlėje turi būti:

  • Vaistai nuo skausmo ir temperatūros – malšinti peršalimo simptomus, galvos skausmą, menstruacijų sukeltus skausmus padeda medikamentai, kuriuos pavyks įsigyti vaistinėje be recepto.
  • Termometras – pasirūpinkite tiksliu termometru, kuris tiktų visai šeimai. Bekontaktis termometras labiausiai tinka mažiesiems.
  • Priemonės tinkamai žaizdų dezinfekcijai ir tvarstymui – įvairūs nubrozdinimai ir kiti smulkūs sužeidimai yra itin dažnas nusiskundimas tiek namuose, tiek keliaujant, todėl būtina iš anksto pasirūpinti kokybiškomis dezinfekcinėmis priemonėmis bei steriliais tvarsčiais ir pleistrais.
  • Medikamentai nuo alergijos – net jei nesusidūrėte su jokia alergine reakcija, gydytojai įspėja: alergijos gali užklupti netikėtai. Medikamentai nuo alergijos ypač svarbūs, jeigu šeimoje auga mažamečiai.
  • Putos nuo nudegimo – viena dažniausių traumų, patiriamų namuose – smulkūs nudegimai. Siekiant malšinti skausmą ir apsaugoti traumuotą odą, rekomendujamos pantenolio putos.
  • Priemonės nuo virškinimo sutrikimų – pilvo pūtimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas yra itin dažni nusiskundimai kelionių metu, todėl visada greta savęs turėkite medikamentų šiems simptomams palengvinti.

Gydytojai įspėja: prieš vartodami medikamentus, būtinai patikrinkite jų galiojimo laiką. Jeigu šis pasibaigęs, vaistus saugiai utilizuokite. Tai galite padaryti nunešę medikamentus į artimiausią vaistinę.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070