Haloterapija – gydymui, profilaktikai ir gerai savijautai
Specialistai teigia, kad norint įveikti daugelį kvėpavimo takų ir kitų ligų, vien gydymo medikamentais dažnai nepakanka – veiksmingam rezultatui būtinos papildomos terapijos. Viena jų – haloterapija arba gydymas sausa druska.
Haloterapijos pradininku laikomas lenkų gydytojas Feliksas Bočkovskis, kuris dar 1843 metais įžvelgė, kad druskos dalelių prisotintas oras pasižymi gydomosiomis savybėmis. Druskų kasyklomis garsėjančioje Veličkoje jis įkūrė gydyklą, kur buvo gydomi įvairiomis kvėpavimo ligomis sergantys ligoniai.
Haloterapija – tai nemedikamentinė gydymo procedūra, atliekama druskos kristalų sluoksniu padengtoje patalpoje. Jos metu per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos aerozolis, taip sukuriant druskų kasyklų orą atitinkantį dirbtinį mikroklimatą su pastovia temperatūra, drėgme ir druskų koncentracija. Procedūra puikiai tinka vaikams ir suaugusiems.
Druska pasižymi priešuždegiminiu, bronchus atpalaiduojančiu, gleives skystinančiu ir uždegimą mažinančiu poveikiu. Kvėpavimas druskos prisotintu oru didina kvėpavimo takų gleivinės atsparumą aplinkos dirgikliams, mažina bronchų gleivinės uždegimą, lengviną kosulį, skatina atsikosėjimą, atkuria kvėpavimą per nosį.
Haloterapijos procedūros rekomenduojamos, jeigu dažnai vargina sloga, viršutinių kvėpavimo takų kataras, bronchinė astma ar dažni lėtinio bronchito paūmėjimai. Druskos terapija puikiai tinka virusinių infekcijų ir kvėpavimo takų ligų profilaktikai ar šių ligų liekamiesiems reiškiniams pašalinti, geros savijautos užtikrinimui, o taip pat besiskundžiantiems žiedadulkių sukelta ar kitomis alergijomis, skydliaukės ligomis, nervingumu, depresija, blogu miegu. Procedūra rekomenduojama ir odos ligų (aknės, neurodermito, psoriazės (žvynelinės) ir kt.) gydymui bei profilaktikai.
Buvimas druskos prisotintoje aplinkoje teigiamai veikia bendrą žmogaus savijautą. Derinamos su atpalaiduojančia muzika ir spalvų terapija, malonios haloterapinės procedūros ramina nervų sistemą, stiprina organizmą.
Haloterapijos seanso trukmė vaikams – 45 min., suaugusiems – 1 val. Efektyviam rezultatui pasiekti rekomenduojamas 10-20 haloterapijos seansų kursas, kuris gali būti kartojamas 1-2 kartus per metus. Prieš haloterapijos procedūras būtina pasitarti su gydytoju reabilitologu.
Kreipkitės į patyrusius klinikos „Nefrida“ fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojus – įvertinę Jūsų sveikatos būklę, jie rekomenduos Jums tinkamiausias ir efektyviausias procedūras bei terapijas, padėsiančias greičiau pasveikti ar sustiprinti sveikatą ir džiaugtis puikia savijauta.