Inhaliacijos – kas tai ir kada jos tinka?

Inhaliacijos – kas tai ir kada jos tinka?

Sinusitas, bronchinė astma ar kitos peršalimo ligos, sukeliančios kosulį, apsunkina kasdienybę. Šias ligas efektyviai ir greitai nugalėti galima praktikuojant inhaliacijas. Tai nuo seno taikomas švelnus ir natūralus gydymo metodas, lengvinantis peršalimo simptomus ir leidžiantis pasveikti natūraliai. Kaip veikia inhaliacijos?

Kas yra inhaliacijos?

Inhaliacijos – gydymo metodas šiltais ar karštais vandens garais ar aerozoliais, prisotintais kvapiųjų medžiagų ar aromatinių gydomųjų medžiagų. Daugelis žmonių praktikuoja inhaliacijas kvėpuodami karštais vandens garais su druska ar soda. Taip pat įvairių rūšių inhaliatorius galima įsigyti vaistinėse, geriausią variantą gali rekomenduoti tik gydytojas.

Kaip viskas veikia?

Inhaliuojant namuose kvepuojama vandens garais, kurie gali būti papildyti natūraliomis medžiagomis (aliejais, žolelėmis). Šios medžiagos yra visiškai saugios, kadangi nesirezorbuoja į kraują ir nesukelia šalutinių negalavimų. Garuose esančios natūralios priemaišos, prieš patekdamos į plaučius, suskaidomos į mažesnes daleles, kurios pasiekia net apatines plaučių dalis. Jose medžiagos geriau pasisavinamos.

Inhaliuoti patogiausia namuose su karšto vandens garais, pripildytais žolelėmis, druska, soda ar aliejais. Profesionali įranga inhaliacijoms atlikti reikalinga sergant tik sudėtingesnėmis ligomis (tokiomis kaip astma). Įvertinę sveikatos būklę, šias priemones gali paskirti mūsų klinikos gydytojai.

Inhaliacijų poveikis

Inhaliacijos yra efektyvi gydymo priemonė, gydanti tiek sausą, tiek šlapią kosulį. Kosuliui malšinti puikiai tiks vandens garai, papildyti aliejais. Galima naudoti ramunėlių eterinį aliejų, alavijų aliejų. Norint kuo greičiau atsikratyti kosuliu, naudinga reguliariai keisti šiuos aliejus tarpusavyje, kadangi žmogaus organizmas lengvai pripranta prie natūralių vaistažolių preparatų. Tuomet jų veikimas nebe toks efektyvus.

Inhaliatoriaus nauda yra akivaizdi, todėl jis medicinoje naudojamas jau daugelį metų. Inhaliacijos yra natūralus gydymo būdas, padėsiantis išvengti ligų komplikacijų. Daugiau informacijos apie inhaliacijų naudą Jums galime papasakoti konsultacijos metu klinikoje „Nefrida“. Kviečiame apsilankyti!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070