Inhaliacijų nauda Jūsų sveikatai

Inhaliacijų nauda Jūsų sveikatai

Siekiant greičiau išgydyti kvėpavimo takų ligas, teks įdėti daugiau pastangų, nei vien tik išgerti vaistų. Viena iš veiksmingiausių procedūrų peršalus yra inhaliavimas karštais garais, prisotintais gydomųjų medžiagų. Prisiminkime šį nuo senų laikų populiarų gydymosi būdą bei jo naudą sveikatai.

Inhaliacijos – tai peršalimo ligų gydymo metodas, kai kvėpuojama šiltais garais, aerozolių pavidalo vaistais ar biologiškai aktyviomis medžiagomis. Šios medžiagos, įkvepiamos per nosį ir/ar burną, patenka į kvėpavimo takus ir taip juos gydo.

Didžiausia inhaliacijų nauda ta, kad medžiagos į kvėpavimo takus patenka žymiai greičiau ir veikia vietiškai. Kadangi medikamentai nepatenka į kraują, todėl dažnai pavyksta išvengti šalutinių poveikių, kuriuos gali sukelti geriamieji ar leidžiamieji vaistai. Be to, inhaliacijos ne tik gydo uždegimus, bet ir ramina sudirgusią kvėpavimo takų gleivinę, padeda lengviau pasišalinti gleivėms, palengvina atsikosėjimą, atkemša nosį.

Gydytojai inhaliacijas skiria ūmiam ir lėtiniam bronchitui, ūminiam laringitui (gerklų gleivinės uždegimui), rinitui (nosies gleivinės uždegimui), plaučių uždegimui, bronchinei astmai ir cistinei fibrozei, pažeidžiančiai visų gleives gaminančių liaukų veiklą, gydyti.

Priklausomai nuo ligos sudėtingumo ir pobūdžio, inhaliacijos gali būti atliekamos gydymo įstaigose arba namuose. Joms galima naudoti nemažai įvairiausių priemonių – pradedant druska, mineraliniu vandeniu, svogūnų arba česnakų sultimis ir baigiant eteriniais aliejais. Pastarieji ne tik efektyviai gydo peršalimo ligas, bet ir sumažina įtampą, stresą, galvos skausmą, nerimą. Beveik visi eteriniai aliejai pasižymi priešbakteriniu poveikiu, o kai kurie — ir priešvirusiniu. Tiesa, sergant bronchų astma ar alergija, eterinių aliejų vartoti nerekomenduojama. Taip pat reikėtų žinoti kad namų sąlygomis medikamentinės inhaliacijos negali būti atliekamos.

Tad jei peršalote, jaučiatės prastai, klinikos „Nefrida“ gydytojai rekomenduoja kreiptis į medikus ir, visų pirma, išsiaiškinti Jūsų ligos diagnozę. Tai leis nuspręsti, ar Jūsų ligos atveju tinka inhaliacijos, ir, jeigu taip, kokias priemones joms naudoti ir kiek laiko tęsti gydymą. Na, o jeigu prireiks medikamentinių inhaliacijų, jas galėsite saugiai atlikti mūsų klinikoje.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070