Judėjimas, jo svarba sveikatai ir reabilitacijai

Judėjimas, jo svarba sveikatai ir reabilitacijai

Persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena yra sakęs: „Savo laiku ir reguliariai užsiimančiam fizine praktika žmogui nereikia jokio gydymo, nei fizinei negaliai, nei dvasinei“. Praėjus tūkstančiui metų, reabilitacijos klinikos „Nefrida“ specialistai jam pritaria ir teigia, kad judėjimas neabejotinai yra vienas iš paprasčiausių būdų išlikti sveikiems arba sustabdyti ligų progresavimą.

Pirmoji priežastis, kodėl turėtumėte sportuoti, net jei ši veikla atrodo nelabai patraukli, yra tai, kad fizinis aktyvumas užkerta kelią arterinei hipertenzijai ir jos progresavimui. Širdies ir kraujagyslių ligos sudaro apie pusę mirties ir trečdalį invalidumo priežasčių mūsų šalyje, todėl aktyvi veikla gali išsaugoti Jūsų gyvenimo kokybę ar net išgelbėti Jūsų gyvybę.

Judėjimas taip pat gerina bendrą kaulų ir raumenų sistemos būklę, kuri tiesiogiai susijusi su didele dalimi reumatinių susirgimų, pavyzdžiui, osteoartroze, kaklo, juosmens ir kitų stuburo dalių skausmais, osteoporoze. Aktyvus gyvenimo būdas taip pat padeda kontroliuoti svorį bei mažina riziką susirgti diabetu, o sergant juo – mažina cukraus kiekį kraujyje.

Sportas taip pat naudingas ir mūsų psichinei sveikatai. Jis gerina miego kokybę, emocinę būklę, mažina depresiją, nerimą ir nervinę įtampą. Fizinis aktyvumas turi teigiamą įtaką net ir sveikų žmonių savijautai, nes jis pagerina protinę veiklą, didina energingumą ir stiprina imuninę sistemą.

Yra įvairiausių fizinio aktyvumo rūšių, tad jeigu Jums nepatinka sportas treniruoklių salėje, galite prisijungti prie sporto klube vykstančių grupinių užsiėmimų, važinėti dviračiu, plaukioti ar išmėginti šiaurietišką ėjimą. Kad fizinio aktyvumo poveikį galima būtų vertinti, kaip stiprinantį sveikatą, svarbu, kad šios veiklos metu padažnėtų kvėpavimas, apie 40-50 proc. padidėtų širdies susitraukimų dažnis. Sportuoti reikėtų bent 3 kartus per savaitę, ne trumpiau nei 20-30 min.

Jeigu vis tik jaučiate, kad sunku prisiversti keisti gyvenimo būdą pačiam ir nepakanka motyvacijos stengtis, galite rinktis – kineziterapiją. Kineziterapija – tai gydymas judesiu ir įvairiais fiziniais pratimais. Ji yra svarbi reabilitacijos dalis, padedanti atgauti sveikatą nugaros, stuburo ar sąnarių skausmų, širdies veiklos ir kraujotakos sutrikimų varginamiems pacientams ar patyrusiems įvairias traumas žmonėms.

Klinikoje „Nefrida“, įvertinę Jūsų būklę, sudarysime individualų reabilitacinio gydymo planą, kuris padės pagerinti ir išlaikyti gerą įvairių organizmo sistemų veiklą ir puikią Jūsų sveikatos būklę.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070