Ką būtina žinoti apie skiepus nuo COVID-19?

Ką būtina žinoti apie skiepus nuo COVID-19?

Pamažu artėja masinės gyventojų vakcinacijos startas: „Vaxzevria“ (buv. „AstraZeneca“), „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinos tampa sėkmingu atsaku COVID-19 infekcijai. Kol vieni džiaugiasi skiepų nauda ir skuba vakcinuotis, kiti vis dar abejoja: nerimą kelia vakcinų skirtumai ir šalutinis poveikis. Ką kiekvienam būtina žinoti apie skiepus nuo koronaviruso?

Vakcinacijos svarba

Mokslininkų teigimu, COVID-19 vakcinacija – nepamainomas įrankis kovojant su pandemija ir vienintelė galimybė grįžti į įprastą kasdienybę. Visos trys vakcinos yra veiksmingos ir apsaugo nuo koronavirusinės infekcijos, o net ja užsikrėtus, sušvelnina ligos eigą, apsaugo nuo užkrato plitimo ir minimalizuoja galimas ligos pasekmes.

Susipažinkime su pagrindiniais vakcinų panašumais ir skirtumais:

„Vaxzevria“„Pfizer“„Moderna“
Veiksmingumas70 proc.95 proc.94 proc.
Skiepo intervalas2 vakcinos su pertrauka iki 12 savaičių.2 vakcinos su 3 savaičių pertrauka.2 vakcinos su 4 savaičių pertrauka.
IndikacijosTinka visoms vakcinuojamų pacientų grupėms.Tinka visoms vakcinuojamų pacientų grupėms.Tinka visoms vakcinuojamų pacientų grupėms.
Dažni šalutiniai reiškiniaiNuovargis, pykinimas, jautrumas injekcijos vietoje, šaltkrėtis, galvos skausmai, raumenų maudimas.Nuovargis, jautrumas injekcijos vietoje, šaltkrėtis, galvos skausmai, raumenų maudimas.Nuovargis, pykinimas, vėmimas, jautrumas injekcijos vietoje, šaltkrėtis, galvos skausmai, raumenų maudimas.
Kada pasireiškia nepageidaujamos reakcijos?Dažniausiai po pirmosios vakcinos dozės.Dažniausiai po antrosios vakcinos dozės.Dažniausiai po antrosios vakcinos dozės.
Laikymo sąlygosĮprastame šaldytuve.-70°C šaltyje.-20°C šaltyje.

Daugeliui pacientų po vakcinacijos pasireiškia numatyti pojūčiai – pakilusi temperatūra, šaltkrėtis, raumenų maudimas, galvos skausmas, nuovargis, silpnumas. Jeigu po vakcinos pajutote šiuos simptomus, nesijaudinkite. Tai saugu ir visiškai normalu. Laikini nemalonūs pojūčiai rodo, kad vakcina veikia!

„Nefrida“ klinikos komanda ragina prisidėti prie gyventojų imunizacijos ir apsaugoti savo bei artimųjų sveikatą vakcinos pagalba!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070