Ką daryti, jeigu po maudynių užsikimšo ausis?

Ką daryti, jeigu po maudynių užsikimšo ausis?

Vasara kaip reikiant įsibėgėjo – pagaliau galime džiaugtis ne tik saulėtais orais, bet ir vandens teikiamais malonumais. Vis dažniau poilsį namuose iškeičiame į išvyką prie upės, ežero ar jūros. Tačiau svarbu būti atsargiems, kadangi dažnai maudynių metu užsikemša ausys. Ką daryti tokiu atveju ir kaip to išvengti? 

Remiantis specialistų teigimu, po maudynių užsikimšus ausims, pradedame prasčiau girdėti dėl į vidų patekusio vandens, kuris paprastai išteka savaime. Svarbu turėti kantrybės ir šiek tiek palaukti, kadangi po kiek laiko vanduo pasišalina pats kartu su siera ir užgulimas praeina. Visgi pasitaiko atvejų, kai vanduo pasilieka: tuomet rekomenduojama lengvai pakratyti galvą pasilenkus į vieną pusę. 

Gydytojai įspėja – nenaudokite ausų krapštukų ar kitų buitinių daiktų ausų valymui, kadangi tokios priemonės gali lengvai sužeisti ausies landą ir būgnelį. Tai viena iš dažniausių priežasčių, kodėl susiformuoja sieros kamštis, kuris nuo vandens pradeda brinkti ir galiausiai uždaro ausies kanalus. 

Jeigu mėgstate būti vandenyje, turėkite su savimi ausų kamštelius – tai itin efektyvi apsaugos priemonė, užtikrinanti saugumą. Kitu atveju atsiranda didesnė rizika kilti ausų landos uždegimui ar netgi klausos netekimui. Dėl greito slėgio pokyčio plyšus pirminiam ir antriniam būgneliui, prireikia chirurginių operacijų, kurių gali ir nepakakti, kai pažeidžiamos ausies nervinės struktūros. 

Pajutote ausies skausmą ir spengimą, pastebėjote pasirodžiusias išskyras ar net galvos svaigimą? Nedelskite ir kreipkitės į gydytoją otorinolaringologą, kuris, naudodamasis tam skirtomis priemonėmis, galės tinkamai pasirūpinti Jūsų ausies landa. Registruokitės pirminei konsultacijai ambulatorijos klinikoje „Nefrida“ ir mes Jumis pasirūpinsime.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070