Ką galima sužinoti iš bendro kraujo tyrimo?

Ką galima sužinoti iš bendro kraujo tyrimo?

Bendras kraujo tyrimas – tai viena iš pagrindinių ir savaime suprantamų procedūrų, be kurių tikriausiai sunkiai galime įsivaizduoti profilaktinį apsilankymą pas šeimos gydytoją. Visgi svarbu įvertinti šio testo svarbą, kadangi gauti rezultatai parodo ne tik mūsų kraujo struktūrą, medžiagų trūkumą ar perteklių, bet ir įvairias ligas: tiek lengvesnes, tiek keliančias didelę riziką mūsų sveikatai.

Leukocitai – mūsų imuninės sistemos veidrodis

Atliekant bendrą kraujo tyrimą, leukocitai yra vienos iš svarbiausių medžiagų, kurių kiekis parodo infekcinį uždegimą organizme. Taip pat daug informacijos slypi ir jų atmainose – pavyzdžiui, mažas limfocitų kiekis gali reikšti virusą, o daugiau neutrofilų bakterinį susirgimą. Tačiau gydytojų praktika rodo, kad žmonėms, sergantiems ūmiomis ir lėtinėmis ligomis, leukocitų nepadaugėja dėl imuninės sistemos susilpnėjimo.

Eritrocitai – nurodo kraujo konsistenciją

Kalbant apie eritrocitus, siekiama aukso viduriuko: jų turi būti nei per daug, nei per mažai. Jeigu esama pertekliaus, tai reiškia, kad kraujas yra tirštas. Priežasčių gali būti įvairių – sergama ateroskleroze (kraujagyslių sienelių liga), geriama per mažai skysčių. Taip pat eritrocitų pasiskirstymas pagal dydį gali reikšti geležies trūkumą dėl nėštumo, skrandžio problemų, cukrinio diabeto.

Hemoglobino trūkumas jaučiamas akivaizdžiai

Hemoglobinas yra vienas iš eritrocitų komponentų, kurių sumažėjęs kiekis pasireiškia menstruacijų metu, tačiau tuo pačiu metu gali reikšti ir geležies trūkumą, mažakraujystę. Esant šios medžiagos trūkumui, kūno ląstelės gauna per mažai deguonies, tad iš karto pradedame tai jausti fiziškai – prasideda galvos skausmas, nuovargis, silpnumas, sutrinka širdies bei kepenų funkcionalumas.

Trombocitai – ląstelės, atsakingos už kraujo krešėjimą

Esant per mažam trombocitų kiekiui, pradeda bėgti kraujas iš nosies, dantenų, atsiranda mėlynės. Taip pat gali reikšti, kad sergame kraujo, kepenų ar netgi vėžinėmis ligomis, todėl vertėtų atkreipti dėmesį. Jų padidėjimas vadinamas trombocitoze, kuri laikinai atsiranda dėl blužnies pašalinimo, ūminio kraujavimo, staigaus eritrocitų irimo, sergant kai kuriomis infekcinėmis, onkologinėmis ligomis.

Norinčius pasitikrinti savo sveikatą profilaktiškai ir atlikti bendrą kraujo tyrimą, kviečiame tai daryti ambulatorinėje klinikoje „Nefrida“. Registruotis galite jau dabar – kiekvienam atvykusiam pacientui suteiksime aukščiausio lygio priežiūrą, kvalifikuotų gydytojų patarimus bei atsakymus į visus rūpimus, su sveikata susijusius klausimus. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070