Kada vertėtų apsilankyti pas LOR gydytoją?

Kada vertėtų apsilankyti pas LOR gydytoją?

Susidūrėte su pablogėjusia klausa, kvėpavimo problemomis ar kitais panašiais pojūčiais, apsunkinančiais gyvenimo kokybę? Tokiu atveju rekomenduojama nedelsiant kreiptis į otorinolaringologą (dar kitaip žinomą kaip LOR gydytoją), kuris atlieka ausų, nosies, gerklės ligų diagnostiką bei suteikia visą reikiamą pagalbą. Kviečiame plačiau susipažinti, kada vertėtų apsilankyti pas šios krypties specialistą.

Ūminis ir lėtinis sinusitas. Skausmas sinusų/galvos/gerklės srityse, nosies užgulimas, sloga, kosulys, karščiavimas – tai vieni pagrindinių šio uždegimo simptomų. Dažniausiai lėtinis sinusitas gali būti aptinkamas tik rentgeno aparato arba kompiuterinės tomografijos pagalba. Negydomas jis gali tęstis ištisus metus, sukelti infekciją. Šio sveikatos sutrikimo priežastys yra peršalimas, alergijos, aplinkos veiksniai, kreiva nosies pertvara, kai kurios ligos.

Otitas. Tai yra ausies uždegimas, kuris dažniausiai pasireiškia (ypač vaikams) vidurinėje ausyje pro klausomąjį vamzdį patekus bakterijoms ar turint slogą, sergant gripu, sinusitu, ūmine viršutinių kvėpavimo takų infekcija. Taip pat esama ir išorinės arba vidinės ausies uždegimų – jiems įtakos turi ausies kaušelio/išorinės klausomosios angos/klausos nervo pažeidimai. Negydant vidurinės ausies uždegimo, sutrikimas gali plisti į gilesnius sluoksnius.

Gerklės skausmas. Sergant peršalimu, dažniausiai paburksta audiniai, kuriems prisipildžius kraujo, išsiskiria uždegimo mediatoriai, dirginantys receptorius bei sukeliantys skausmą. To nereikėtų ignoruoti, kadangi gerklės skausmas įspėja apie ryklės uždegimą, tonzilitą, faringitą.

Angina (tonzilofaringitas arba ūminis tonzilitas). Mikrobo streptokoko tonzilėse sukelta infekcija gali būti trijų tipų:

katarinė – paraudusios tonzilės;

folikulinė – smulkūs geltoni pūlinukai tonzilių paviršiuje;

lakūninė – dideli, platūs, pūlingi apnašai ant tonzilių.

Pagrindiniai šio sveikatos sutrikimo simptomai yra ryklės skausmas, karščiavimas, silpnumas. Nesikreipiant pagalbos didėja reumato, infekcinio-alerginio miokardito ir kitų ligų rizika.

Alerginis rinitas. Prasidėjus augalų žydėjimo ir žiedadulkių sezonui, dažnai pasireiškia ūmus nosies gleivinės uždegimas. Pacientai pradeda skųstis nosies niežuliu, čiauduliu, vandeningomis išskyromis, akių paraudimu, ašarojimu.

Susidūrus su ausų, nosies ar gerklės sveikatos sutrikimais, kreipkitės į LOR specialistą – tai padaryti galite registruodamiesi vizitui ambulatorinėje klinikoje „Nefrida“. Mūsų profesionalūs gydytojai įvertins kiekvieno iš Jūsų individualią situaciją bei suteiks visą reikiamą gydymą.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070