Kaip apsaugoti klausą?

Kaip apsaugoti klausą?

Klausa – tai viena iš pagrindinių ir esminių juslinio suvokimo priemonių, padedančių susipažinti su pasauliu ir jame vykstančiais procesais. Girdėdami įvairiausius garsus pirmiausiai mokomės, todėl tai užtikrina sėkmingą funkcionavimą visuomenėje ir kasdienėse socialinėse situacijose. Visgi svarbu nepamiršti savo ausimis rūpintis kiekvieną dieną, kadangi specialistai pastebi, jog daugelis įvairaus amžiaus žmonių girdi vis prasčiau. Delsiant ir nesprendžiant šios problemos, klausos sistemoje gali susiformuoti sunkūs sutrikimai, kuriuos išgydyti kur kas sunkiau.

Norint apsaugoti klausą, rekomenduojama laiką leisti kuo mažiau triukšmingesnėje aplinkoje. Kiekvienas garsas, sukeliantis ausies skausmą ir spengimą, turi įtakos trumpalaikiam arba visiškam klausos netekimui. Jeigu žinote, kad triukšmo negalite išvengti, dėvėkite ausų kištukus arba ausines, kurie gali sumažinti ausims pavojų keliančius garsus.

Pastebima, kad ausinės yra neatsiejamas šiuolaikinio žmogaus gyvenimo komponentas, leidžiantis mėgautis muzika, tinklalaidėmis ir kitu įdomiu turiniu bet kurioje vietoje. Tačiau net ir čia gali slypėti pavojai, jei nebūsite atsargūs, kadangi kai kurių nešiojamųjų ausinių dažnis gali siekti netgi 126 dB.

Turint klausos sutrikimų, svarbu bent kartą per metus apsilankyti pas gydytoją otorinolaringologą. Jeigu lankėtės jau prieš tai ir būklė pablogėjo, svarbu išsiaiškinti priežastį, kad galėtumėte gauti tinkamą gydymą. Kai kurie specialistai mano, kad gero klausos lygio palaikymas yra svarbus: taip galima sulėtinti tolimesnį klausos netekimo progresą, kadangi smegenys prisitaiko prie klausos nervų siunčiamų signalų. Taip pat įsitikinkite, kad laikotės sveikos gyvensenos, ausims ypač kenkia rūkymas: tiek tiesioginis (kai tai darote patys), tiek pasyvus (kai esate šalia rūkančiųjų). Remiantis atliktų mokslinių tyrimų duomenimis, rūkymas turi neigiamos įtakos žmogaus organizmui, kadangi proceso metu siaurėja kraujagyslės ir kraujas negali pilnai patekti į ausis. 

Pajutote, kad suprastėjo klausa, o galbūt turite ir rimtesnių sutrikimų? Raginame nedelsti: užsiregistruokite į pirminę konsultaciją ambulatorinėje klinikoje „Nefrida“. Čia dirbantys profesionalai įvertins Jūsų ausų būklę ir, esant problemoms, paskirs reikiamą gydymą.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070