Kaip atpažinti ir gydyti vaikų ausų uždegimą?

Kaip atpažinti ir gydyti vaikų ausų uždegimą?

Ausies uždegimas (otitas) – liga, su kuria susiduria bent kas antras vaikas, sulaukęs 3 metų amžiaus. Gydytojai pastebi, kad ši infekcija dažniausiai susiformuoja dėl gripo ar netgi paprastos slogos. Sutrikus ausies efektyvumui, mažieji pacientai patiria skausmingą ir nemalonų jausmą, dėl ko padidėja pavojus sveikatai. Šiame straipsnyje dalinamės naudinga informacija, kokie ženklai signalizuoja apie esamą uždegimą ir kokie galimi ausies gydymo būdai. 

Vaikas yra besiformuojanti ir auganti asmenybė, kuriai dažnai sunku suprasti ir apibūdinti išgyvenamus potyrius, ypač fizinį skausmą. Todėl tėvai turėtų būti atidūs ir stebėti, ar vaikas nėra emocionalesnis, nerimastingesnis nei įprastai. Šį jausmą gali išduoti nuolat liečiama ausis, nemiga, apetito nebuvimas, aukšta kūno temperatūra. Be to, apie ausies pažeidimus praneša tekantis pūlingas skystis arba kai vaikas nereaguoja į tylesnius garsus. 

Ausies uždegimas gali susiformuoti dėl gripo ar kitos virusinės ligos komplikacijos. Dažniausiai infekcija yra diagnozuojama šaltuoju metų laiku – tam neigiamos įtakos gali turėti iš pažiūros visai nebaisiiš pažiūros visai nebaisi sloga. Kadangi vaiko klausomasis vamzdelis yra trumpesnis, patogeniniai organizmai iš nosiaryklės lengviau patenka į vidinę ausį, kurioje dauginasi ir pažeidžia gleivinę. Dėl to svarbu kruopščiai išvalyti nosį ir pašalinti susikaupusį sekretą siurbtukais. 

Infekcijai prasidėjus, ausyje kaupiasi ne tik skysčiai, bet ir pūliai, dėl kurių išsipūtęs būgnelis gali sprogti. Dėl to atsiranda skausmas, ūžimas, spengimas, karščiavimas, suprastėjusi arba dingusi klausa. Specialistai perspėja, kad ausų valymas krapštukais gali būti pavojingas, kadangi taip išvalomas odą nuo pažeidimų apsaugantis sekretas ir atsiranda rizika susidaryti sieros kamščiui. Sprendžiant šią problemą, patariama naudoti šildomas pagalvėles, pripildytas karšto vandens, ausies lašus (mažinančius skausmą ir patinimą), priešuždegiminius vaistus nuo skausmo ir skiepytis nuo gripo. 

Pastebėjote, kad Jūsų vaikas prasčiau reaguoja į tylesnius garsus, o galbūt pats pradėjo skųstis sutrikusia klausa? Raginame neignoruoti šios problemos ir nedelsti. Užsiregistruokite į pirminę konsultaciją ambulatorinėje klinikoje „Nefrida“ pas otorinolaringologijos (LOR) specialistą. Padėsime Jūsų vaikui ir vėl džiaugtis pasaulio skleidžiamais garsais! 

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070