Kaip dažnai reikia apsilankyti pas kardiologą?
Daug kur girdime frazę, kad sveikata yra pats didžiausias mūsų turtas, tačiau specialistai pastebi, kad nesame linkę ja rūpintis. Viena iš pagrindinių mirties priežasčių Lietuvoje – širdies ir kraujagyslių ligos. Norint tam užkirsti kelią, specialistai pataria valgyti subalansuotą maistą, būti fiziškai aktyviems ir mažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Svarbiausia laikytis sveiko gyvenimo būdo ir reguliariai lankytis pas kardiologą, atsižvelgiant į savo amžiaus grupę. Šiame straipsnyje dalinamės naudingais patarimais, kaip dažnai tai reikėtų daryti.
Profilaktinis apsilankymas pas širdies ir kraujagyslių ligų gydytoją yra reikalingas, norint išvengti sveikatos problemų. Kardiologo apžiūra būtina, sergant išemine širdies liga, širdies nepakankamumu, sinusinio mazgo silpnumo sindromu ir pan. Kiekvienai amžiaus grupei galioja skirtingos rizikos, todėl svarbu atsižvelgti kuriai iš jų asmuo priklauso.
18–35 metai. Jauni ir fiziškai aktyvūs žmonės turėtų būti apžiūrėti kardiologo kas penkerius metus. Svarbu nustatyti paveldimas ar įgimtas širdies ydas, pertvarų defektus, širdies vožtuvų patologijas ar kitus pavojų keliančius faktorius.
35–60 metai. Vyresniems asmenims pas specialistą reikėtų lankytis 1–2 kartus per metus. Tai padėtų nustatyti besivystančias širdies ir kraujagyslių ligas, kuomet dar nėra jaučiami jokie žymūs simptomai.
60 metų ir daugiau. Senyvo amžiaus pacientams rekomenduojama pas kardiologą apsilankyti kartą per metus, o geriausia – kas pusmetį. Tai padaryti yra būtina, kadangi ši grupė turi didelę galimybę susirgti prieš tai minėtomis ligomis, o dauguma iš jų tuo jau serga.
Sergate širdies ar kraujagyslių ligomis, o galbūt atėjo laikas profilaktiniam vizitui? Raginame nelaukti ir kuo greičiau apsilankyti pas kardiologą. Ambulatorinėje klinikoje „Nefrida“ dirbantys specialistai įvertins Jūsų bendrą būklę ir paskirs kuo efektyvesnį gydymą. Laukiame Jūsų atvykstant!