Kaip ir dėl kokių priežasčių vystosi širdies vožtuvų ydos?

Kaip ir dėl kokių priežasčių vystosi širdies vožtuvų ydos?

Remiantis statistiniais duomenimis, viena iš pagrindinių mirties priežasčių mūsų šalyje yra kraujotakos sistemos ligos, todėl rūpintis savo širdimi – ypač svarbu įvairiame amžiuje. Tai svarbiausias kiekvieno žmogaus vidaus organas, sudarytas iš dviejų prieširdžių ir dviejų skilvelių, kurių tarpe įsikūrę vožtuvai (palaikantys reikiamą slėgį širdies ertmėje, užtikrinantys vienakryptį kraujo tekėjimą). Sutrikus jų veiklai, gali susiformuoti širdies vožtuvų yda, kuri, deja, signalizuoja apie tiksinčią bombą.

Širdies vožtuvų ydos – kokios jos dažniausios?

Viena iš dažniausiai pasitaikančių ligų yra aortos vožtuvo susiaurėjimas (stenozė) – tai kalcio sankaupų veikiama yda, dėl kurios širdžiai sunkiau išstumti kraują. Didėjant pasipriešinimui, širdžiai prireikia daugiau energijos išteklių, tačiau deguonies kiekis nedidėja, o gali netgi sumažėti. Ilgainiui esantį pasipriešinimą įveikti darosi vis sunkiau, todėl širdies skilvelio raumuo plonėja, plečiasi.

Simptomai: dusulys nakties metu, širdies skausmas, ritmo sutrikimai, kojų tinimas.

Kraujui pradėjus tekėti skirtingomis kryptimis, pasireiškia kita yda – aortos vožtuvo nesandarumas, kuris lemia stipriai per didelį kraujo tūrį. Nors žmogaus organizmas pasižymi ypatingu lankstumu, laikui bėgant širdies raumuo plečiasi, blogėja jo kompensaciniai mechanizmai, kraujas grįžta į kairįjį prieširdį, plaučius. Tačiau gresia ir blogesnis scenarijus: žmogų gali ištikti kardiogeninis šokas, sutrikti kraujo apytaka ir audinių aprūpinimas deguonimi, ištikti netgi mirtis.

Simptomai: dusulys, širdies permušimai.

Neretai pasitaikanti širdies vožtuvų liga yra ir mitralinio vožtuvo stenozė – tai sutrikimas, kai tarp vožtuvo susiformuoja jį siaurinančios sąaugos. Ilgainiui sutrinka kraujo nutekėjimas iš kairiojo prieširdžio į kairįjį skilvelį, todėl skystis užsistovi kairiajame prieširdyje, o vėliau ir plaučiuose.

Simptomai: dusulys, širdies permušimai, kojų tinimas.

Jaučiate dusulį, skausmą širdies srityje? Raginame nedelsti ir rūpintis savo sveikata jau dabar – registruokitės pirminei konsultacijai ambulatorinėje klinikoje „Nefrida“. Čia dirbantis gydytojas kardiologas įvertins tikrąją Jūsų būklę ir pateiks geriausią problemos sprendimo būdą. Laukiame atvykstant!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070