Kaip išsirinkti veiksmingą priemonę nuo vabzdžių?
Ruošiantis išvykai į gamtą, reikėtų nepamiršti apsaugos nuo vabzdžių, gebančių išties sugadinti nuotaiką. Tačiau, kaip pasirinkti tinkamą priemonę, kai jų egzistuoja tokia gausybė? Šiame straipsnyje kviečiame susipažinti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis apsaugą nuo vabzdžių.
Produktai, kurie gali sumažinti vabzdžių įkandimo riziką, vadinami repelentais. Vabzdžius atbaidančios priemonės gali būti labai įvairios: tepalai, kremai, purškalai, pieštukai arba garuojantys prietaisai, veikiantys nuo 15 min. iki 10 val. Taip pat jau sukurti prietaisai, skleidžiantys ultragarso impulsus, kurie negirdimi žmonėms, naminiams ar laukiniams gyvūnams, tačiau trukdo susiorientuoti erkėms ir blusoms. Tad akivaizdu – priemonių pasirinkimas išties platus.
Kai kurie repelentai yra gaminami iš augalinės kilmės ingredientų, tačiau efektyviausiuose yra ir cheminių medžiagų. Todėl reikėtų įsitikinti, kad Jūsų pasirinktas repelentas yra legalus. Tai įrodo gaminio etiketėje nurodytas autorizacijos liudijimo numeris. Numeris garantuoja, kad produkto efektyvumas yra moksliškai įrodytas ir tinkamas jo naudojimas nesukelia žalingo poveikio sveikatai. Jei kyla abejonių dėl repelento legalumo ar saugumo, rekomenduojame pasitikrinti, ar jis yra įrašytas į Lietuvoje autorizuotų biocidinių produktų duomenų bazę.
Taip pat galite išbandyti ir natūralius repelentus – eterinius aliejus arba produktus su jais. Uodai itin nemėgsta baziliko, mėtos, medetkos, citrinmedžio, nimbamedžio, citronelos, levandos, katžolės eterinių aliejų kvapo.
Kaip teisingai naudoti repelentus? Naudokite repelentus pagal instrukcijoje gamintojo nurodytas rekomendacijas. Repelentais reikėtų įsitrinti rankų, alkūnių, riešų, kulkšnių odą ir visas kitas vietas, kurių oda yra itin plona. Kombinuojant saulės apsaugą ir apsaugą nuo vabzdžių, pirmiausia kūną padenkite saulės kosmetika, o tik vėliau repelentais. Nepurškite repelentų uždaroje patalpoje. Netepkite ir nepurkškite ant rankų ar apie burną ir akis, taip pat ant žaizdų ir sudirgintos odos. Pasinaudoję repelentais, kruopščiai nusiplaukite rankas. Jei naudojate stipraus poveikio repelentus, nepurkškite jų tiesiai ant drabužių – papurškite į orą ir leiskite, kad ant jūsų nusėstų dulksna. Neleiskite vaikams patiems naudoti šių priemonių.
Ir pabaigai – jei leidžiant laiką gamtoje, Jums ar Jūsų artimajam įkando erkė – neignoruokite šio fakto. Atvykite į kliniką „Nefrida“, kur mūsų specialistai ją pašalins ir pakonsultuos, kaip reikėtų elgtis toliau.