Kardiologiniai tyrimai reikalingi ne tik vyresnio amžiaus žmonėms

Kardiologiniai tyrimai reikalingi ne tik vyresnio amžiaus žmonėms

Visi žinome, kad įsibegėjusių ligų pasekmės gali būti labai skaudžios. Klinikos „Nefrida“ gydytojai kardiologai primena, kad reguliariai tikrinantis profilaktiškai, šiuolaikinių diagnostikos priemonių pagalba galima nuspėti gresiančias ligas arba jas pastebėti ankstyvosiose stadijose, dar nesant klinikinių jų požymių, efektyviai jas gydyti ir užkirsti kelią jų progresavimui. Todėl, net ir nejaučiant jokių sveikatos sutrikimų požymių, rekomenduojama kasmet apsilankyti pas kardiologą profilaktiškai.

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, pagrindinė mirties priežastis mūsų šalyje yra kraujotakos sistemos ligos. 2020 m. nuo šių ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 52,7 proc. visų mirusiųjų (9,8 proc. daugiau negu 2019 m.). Gydytojų kardiologų teigimu, reguliarūs profilaktiniai patikrinimai galėtų padėti sėkmingai suvaldyti šių ligų rizikos veiksnius ir ženkliai sumažinti mirtingumą.

Nors dažnai manoma, kad širdies ir kraujagyslių ligos – vyresnių žmonių problema, specialistai pastebi, kad neretai jos užklumpa ir jaunus žmones. Remiantis statistika, širdies ir kraujagyslių ligomis vyrai dažniausiai suserga sulaukę maždaug 45, moterys šiek tiek vėliau – 50-55 metų. Tačiau atlikti širdies tyrimus, net ir esant gerai sveikatos būklei, rekomenduojama visiems, sulaukusiems 40 metų. Daugelis rizikos veiksnių, pvz., padidintas arterinis spaudimas (hipertenzija), nustatomi ir vaikystėje, paauglystėje, todėl būtina reguliariai matuoti kraujo spaudimą ir atlikti kitus kardiologinius tyrimus ir neturint jokių skundų.

Specialistai teigia, kad nors kurie širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai, tokie kaip pvz., paveldimumas, nuo mūsų nepriklauso, tačiau netgi jo įtaką galima sumažinti ir išvengti ligos, keičiant įpročius ir neleidžiant rizikos veiksniams jos išprovokuoti. Dauguma kardiologinių ligų rizikos veiksnių susiję su žalingais įpročiais, neteisinga mityba, per mažu fiziniu aktyvumu, todėl reikėtų vengti rūkymo, riebaus, saldaus, kaloringo maisto, nuolatinės įtampos, streso, daugiau judėti, kontroliuoti kūno masę, išmokti atsipalaiduoti.

Gydytojai primena, kad daugelis svarbių rizikos veiksnių, tokių kaip padidėjęs kraujospūdis, kraujo riebalai, diabetas, krešėjimo faktoriai, gali būti nustatomi tik laboratorinių ar instrumentinių tyrimų pagalba, kurie skiriami profilaktinio patikrinimo metu. Todėl labai svarbu reguliariai lankytis pas gydytoją kardiologą ir atlikti visus būtinus tyrimus. Profilaktinių patikrinimų metu galima tiksliai įvertinti širdies ir kraujagyslių būklę, stebėti pokyčius, pateikti rekomendacijas, ko reikėtų vengti, kaip keisti gyvensenos, mitybos įpročius, prireikus – skirti reikalingą gydymą. Kai kuriems veiksniams nugalėti pakanka tik mūsų pačių noro ir pastangų, kitiems – hipertenzijai, diabetui, cholesteroliui ir pan., prireikia specialių vaistų. Laiku tikrinant sveikatą ir ja besirūpinant, galima išvengti grėsmingų kraujotakos sistemos ligų – galvos smegenų insulto, miokardo infarkto, išeminės širdies ligos ir kt. Pasak specialistų, norint laiku aptikti sutrikimus, tikrintis reikia reguliariai – maždaug kartą per metus, o esant išeminės ligos simptomams – ir dažniau, pagal gydytojo rekomendacijas. Tyrimai paprastai atliekami atsižvelgiant į paciento amžių, lytį, širdies ligas galinčius sukelti rizikos veiksnius.

Klinikos „Nefrida“ gydytojai primena, kad nors COVID-19 pandemijos visų mūsų dėmesys sutelktas į koronavirusą, širdies ir kraujagyslių ligos niekur nedingo ir jos yra išties grėsmingos. Specialistai ragina nepamiršti laiku pasirūpinti savo širdimi, nes tik taip galima užkirsti kelią jų progresavimui ir galimoms komplikacijoms.

Ilgametę patirtį turintys ir pacientų pasitikėjimą pelnę klinikos „Nefrida“ gydytojai kardiologai laukia Jūsų, pasiruošę nuodugniai ištirti širdį ir kraujagyslių būklę, pateikti vertingas rekomendacijas, o esant poreikiui, paskirti reikalingą gydymą.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070