Kas penktas lietuvis susiduria su skydliaukės sutrikimais: kaip atpažinti?

Kas penktas lietuvis susiduria su skydliaukės sutrikimais: kaip atpažinti?

Remiantis statistiniais duomenimis, kas penktas Lietuvos gyventojas susiduria su skydliaukės sveikatos sutrikimais, tačiau gydytojų praktika rodo, jog skaičiai yra žymiai didesni. Apatinėje kaklo dalyje esanti endokrininė liauka yra ypač svarbi mūsų hormonų veiklai bei gyvybinėms organizmo funkcijoms palaikyti. Todėl svarbu stebėti savo savijautą, reguliariai lankytis pas specialistus ir atkreipti dėmesį į skydliaukės problemas signalizuojančius simptomus.

Pagrindiniai požymiai, išduodantys skydliaukės sutrikimus

Skydliaukė – tai yra endokrininė liauka, kuri atsakinga už hormonų gamybą organizme, todėl pasireiškus sutrikimams, mūsų bendra savijauta iš karto pradeda blogėti. Nuovargis, pasyvumas, emocinės savijautos ar kūno svorio pokyčiai gali reikšti pernelyg mažą arba didelę hormonų produkciją. Be to, įvairūs uždegimai gali sukelti skydliaukės nepakankamumą ar sulėtėjusią jos funkciją, pasireiškiančią karščio bangomis (moterims – menopauzės metu).

Viena iš dažniausiai pasitaikančių ligų yra tirotoksikozė, pasireiškianti itin stipriu skydliaukės aktyvumu bei per dideliu gaminamų hormonų kiekiu. Tokiu atveju pacientai būna nuolatos kintančios nuotaikos, daug prakaituoja, netenka svorio, jaučia rankų drebėjimą, širdies ritmo sutrikimus. O sergant hipotiroze, kai hormonų gaminama per mažai, žmogus būna mieguistas, pavargęs, skundžiasi atminties sutrikimais, padidėjusiu svoriu, vidurių užkietėjimu, odos sausumu bei pleiskanų gausa. Tačiau esant kitoms ligoms, pavyzdžiui, mazginei skydliaukei, simptomų galima ir nejausti: susidarę mazgai aptinkami tik echoskopo pagalba, tačiau daugeliu atvejų jie nėra pavojingi. Visgi jeigu mazgas didelis, tai gali sukelti rijimo problemų ar netgi oro trūkumą.

Kaip galime užkirsti kelią skydliaukės problemoms?

Didelės įtakos mūsų sveikatai turi patiriamas stresas, nesubalansuota mityba bei pasyvus gyvenimo būdas, taip pat dalis skydliaukės sutrikimų atsiranda dėl radiacijos, sergant cukriniu diabetu, Adisono liga, reumatoidiniu artritu ir kt. Taip pat specialistai įspėja jodo ar jo turinčius preparatus vartoti tik pagal paskirtį, kadangi per didelis kiekis irgi turi įtakos.

Norint jaustis gerai ir būti sveikiems, profilaktiniai vizitai pas gydytojus yra būtini, todėl rekomenduojame savo skydliauke rūpintis jau dabar. Kviečiame registruotis ambulatorinėje klinikoje „Nefrida“, kurioje dirbantys specialistai atliks reikiamus tyrimus bei atsakys į visus rūpimus klausimus dėl tolimesnės savo sveikatos priežiūros. Iki susitikimo!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070