Kas vyksta urologo kabinete?

Kas vyksta urologo kabinete?

Vizitas pas gydytoją urologą daugeliui kelia baimę, todėl vis dar neretai į šį specialistą kreipiamasi tik prispaudus rimtai bėdai. Klinikos „Nefrida“ gydytojai urologai primena, kad negydomos ligos progresuoja ir net menki negalavimai vėliau gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Tuo tarpu laiku pradėtas gydymas – paprastesnis, trunka trumpiau, leidžia išvengti rimtų komplikacijų ir greičiau grąžinti Jums gyvenimo džiaugsmą.

Patyrę klinikos specialistai žino, jog baimės ir abejonės dažniausiai kyla dėl nežinojimo, todėl trumpai pristato, ko tikėtis vizito pas gydytoją urologą metu.

Primename, kad gydytojai urologai diagnozuoja ir gydo inkstų, šlapimo takų ar pūslės, prostatos ligas, erekcijos bei vyrų reprodukcinės sistemos sutrikimus. Nors vyrai pas gydytoją urologą lankosi kur kas dažniau, neretai šių specialistų pagalbos prireikia ir moterims.

Atvykus į konsultacią, gydytojas pirmiausia išklausys Jūsų nusiskundimus, pasiteiraus apie juntamus simptomus, užduos tikslinius klausimus, padedančius gauti daugiau informacijos vienai ar kitai diagnozei patvirtinti arba paneigti.

Gydytojas taip pat gali pasiteirauti, ar urologinėmis ligomis nesirgo Jūsų giminaičiai, pasidomėti Jūsų gyvenimo būdu, lytiniais santykiais, bendra Jūsų sveikatos būkle. Visa ši informacija reikalinga tiksiai diagnozei nustatyti bei efektyviam gydymui parinkti, todėl atviras, pasitikėjimu paremtas Jūsų bendradarbiavimas su gydytoju yra labai svarbus.

Patyrę specialistai žino, kad dėl gydytojo urologo kabinete aptariamų temų galite jaustis „nepatogiai“, todėl stengiasi sukurti atmosferą, padedančią maksimaliai sumažinti patiriamą diskomfortą.

Įtardamas vieną ar kitą ligą gydytojas apžiūros metu gali atlikti tam tikrus tyrimus, pavyzdžiui, prostatos apčiuopą pirštu per išeinamąją angą ar paimti tepinėlį iš šlaplės, siekdamas patikrinti dėl lytiškai plintančių ligų. Šie tyrimai trunka vos kelias akimirkas, tačiau suteikia labai daug informacijos. Jie nesukelia fizinio diskomforto, tad pakanka tiesiog jiems tinkamai nusiteikti – juk jie atliekami vardan Jūsų sveikatos.

Vizito pas urologą metu dažnai atliekama šlapimo takų echoskopija. Šis greitas, neskausmingas, tačiau labai informatyvus tyrimas, padeda apžiūrėti ir įvertinti inkstų, šlapimo pūslės, prostatos, sėklidžių būklę.

Surinkęs išsamią anamnezę bei atlikęs reikiamus tyrimus gydytojas urologas nustato diagnozę, paskiria gydymą, esant poreikiui, numato pakartotinį vizitą. Esant būtinybei, gali būti planuojamas chirurginis gydymas.

Klinikos „Nefrida“ gydytojai urologai primena, kad pasitelkus šiuolaikines medicinos priemones, galima sėkmingai išspręsti daugelį sveikatos problemų ir suvaldyti net agresyviausią.ligą. Svarbu, pajutus neraminančius simptomus ir esant bent kokioms dvejonėms nedelsti, atvykti pasitikrinti ir laiku pradėti gydymą.

Specialistai taip pat atkreipia dėmesį, kad vyrams nuo 40 metų patartina, o 45–50 m. sulaukusiems būtina, net ir neturint jokių nusiskundimų, reguliariai apvykti pas gydytoją urologą profilaktiniam patikrinimui dėl prostatos vėžio. Dažniausia vyrų onkologinė liga pradinėse stadijoje, kai ji dar gali būti efektyviai gydoma, nesukelia jokių simptomų. Profilaktinio patikrinimo metu atliekamas PSA (prostatos specifinio antigeno) tyrimas ( iš kraujo) ir prostatos apčiuopa. Jeigu atlikus šiuos tyrimus, gydytojas urologas įtaria, kad prostatoje gali būti darinių, atliekama prostatos audinių biopsija, patvirtinanti arba paneigianti onkologinio susirgimo diagnozę. Reguliarūs profilaktiniai sveikatos patikrinimai padės nustatyti ankstyvas ligų stadijas ir užkirsti kelią jų progresavimui, tad nepamirškite pasirūpinti savo sveikata laiku.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070