Kodėl negalima vartoti vitaminų neišsityrus kraujo?

Kodėl negalima vartoti vitaminų neišsityrus kraujo?

Šaltasis metų periodas – tai laikas, kai pradedame skųstis savo sveikata ir susiduriame su įvairiausiomis ligomis: peršalimu, gripu, susilpnėjusiu imunitetu. Tokiu atveju neretai griebiamės vaistinėse parduodamų maisto papildų, prisotintų skirtingų rūšių vitaminais, tačiau gydytojai įspėja, kad pirmiausiai pravartu išsitirti kraują. Tyrimas ne tik parodys, kokių medžiagų mums trūksta, bet ir apsaugos nuo perteklinio jų vartojimo.

Gyvename tokioje geografinėje zonoje, kurioje žiemą ypač trūksta šviežių vaisių ir daržovių, saulės šviesos, todėl organizmas dažnai nusilpsta. Siekiant jaustis geriau, žmonės dažniausiai renkasi B, C arba D vitaminus, tačiau, nežinant tikslaus mikroelementų kiekio bei tinkamiausio vartojimo kurso, šios medžiagos gali nesuteikti jokios naudos. Pavyzdžiui, jeigu pasirinksime vaistinėse parduodamą 4000 IU stiprumo vitaminą D, kuomet mums reikia net 25 000 IU ar 50 000 IU dozės, tikėtina, jog savijauta nepakis.

Gydytojai įspėja, kad vartojant įvairių grupių vitaminus (ypač tirpstančius riebaluose) reikia būti atidiems, kadangi lengva perdozuoti. Tokiu atveju gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, suprastėjusi bendra savijauta, energijos trūkumas, bėrimas ar netgi alerginės reakcijos, o organizme susidarius per dideliam vitamino C kiekiui – viduriavimas, kepenų pažeidimai, inkstų oksalatinių akmenų susidarymas.

Jeigu vitaminų sudėtyje yra mūsų organizmą alergizuojanti medžiaga arba viršijame rekomenduotiną paros dozę, po kiek laiko prastėja savijauta, pasireiškia prieš tai paminėti simptomai. Visgi tame slypi dar daugiau pavojų: kai kurių vitaminų vartojimas didesne doze gali būti siejamas su padidėjusiu mirtingumu, o laukiantis kūdikio – sukelti vaisiaus vystymosi sutrikimus.

Kaip vitaminus vartoti teisingai?

Remiantis gydytojų rekomendacijomis, vitaminus geriausia gerti reguliariai ryte/vakare valgio metu arba po jo, skirtingais kursais su pertraukomis (nebent informaciniame lapelyje nurodyta kitaip). Taip skrandis nėra papildomai dirginamas, o kartu su maistu virškinami papildai lengviau patenka į kraują. Be to, svarbu žinoti, kad kava trukdo sėkmingam vitaminų pasisavinimui. Visgi kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas, todėl prieš vartojant įvairius maisto papildus ar norint pasitarti apie jų poveikį, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistu.

Svarstote pradėti vartoti vitaminus? Pirmiausiai rekomenduojame atlikti kraujo tyrimą ir išsiaiškinti, kokių medžiagų Jums trūksta, o kokių – pakanka užtektinai. Tai galite padaryti mūsų ambulatorijos klinikoje „Nefrida“, kurioje dirbantys gydytojai visada pasiruošę Jums padėti bei patarti.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070