Manualinė terapija. Kodėl tai naudinga sveikatai?
Neretai žmonės, dirbantys sėdimą darbą arba aktyviai užsiimantys fizine veikla, ima skųstis nugaros skausmais. Ignoruojant juos, nemalonus pojūtis tik stiprėja, o kamuojantys spazmai vis intensyvėja. Gydytojai sako, kad rimti stuburo pažeidimai gali tapti potencialia priežastimi neigiamai paveikti ir kitus kūno organus. Norint išvengti komplikacijų arba atsikratyti kamuojamo skausmo, pacientams rekomenduojama išbandyti manualinę terapiją.
Manualinė terapija – būdas pasveikti be medikamentų
Manualinę terapiją taikantis gydytojas terapeutas gydymą atlieka rankomis. Jomis atkuriama taisyklinga paciento visos apimties sąnario ar slankstelio fiziologinė padėtis, siekiama sugrąžinti judesių laisvę, gali padėti gydant lėtinį nuovargį – fibromialgiją.
Prieš taikant manualinę terapiją, pirmiausia gydytojas terapeutas konsultuoja pacientą, jį apžiūri ir atlieka manualinę diagnostiką. Tik po šių procedūrų pacientui jau gali būti taikomas manualinis gydymas.
Priešingai nei kiti gydymo metodai, manualinė terapija nėra medikamentinė. Tačiau reikėtų tūrėti omeny, kad taikant tokį gydymo būdą nepakanka vos vieno vizito. Kaip ilgai kartosite ciklą, priklauso nuo specialisto, kuris diagnozuoja ligą ir jos židinį.
Kodėl vienos kūno vietos skausmas slopinamas gydant visai kitas?
Daugelis pacientų mano, kad žmogaus kūnas funkcionuoja atskiromis dalimis: jei skauda skrandį – liga susijusi su juo, jei maudžia nugarą – joje ir slypi skausmo židinys. Tačiau tai nėra tiesa. Žmogaus kūnas veikia kaip vientisa harmoninga sistema. Išsivysčiusi liga gali neigiamai paveikt atskirus organus arba jų sistemas, šitaip sukeldama jų veiklos sutrikimus arba atvirkščiai – funkciniai sutrikimai gali turėti įtakos struktūrinių organų ar jų sistemų pakitimams.
Manualinės terapijos metu siekiama ne tik panaikinti konkrečioje kūno vietoje esantį skausmą, bet, pirmiausia, išsiaiškinti jo priežastį. Gydytojai terapeutai sako, kad labai dažnai dėl stuburo pažeidimų atsiranda ir kiti kūno skausmai. Jeigu stuburas yra pažeistas, kraujas nepatenka į galvos smegenis, todėl gali kamuoti galvos skausmai, tikėtini alpuliai. Kiti negalavimai gali byloti apie nervo uždegimą, pavyzdžiui, jeigu jaučiate stiprų kaklo ir juosmens skausmą. Raumenų spazmai – stuburo pakitimų padarinys. Tokiais atvejais pacientus kamuoja nuolatinis nugaros skausmas.
Vadinasi, jei kreipėtės į specialistą dėl galvos skausmo, tikėtina, kad gydytojas gali paprašyti parodyti ir nugarą, kadangi negalavimo priežastis dažnai slypi visai kitoje kūno vietoje nei mes skundžiamės.
Reabilitacijos klinikoje „Nefrida“ manualinę terapiją atlieka fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, manualinės terapijos specialistas Darius Kurlys. Jeigu dėl sąnarių funkcinio bloko negalite nevaržomai judėti, kviečiame atvykti į mūsų kliniką ir pasikonsultuoti su gydytoju terapeutu, galinčiu išspręsti Jūsų negalavimo priežastis.