Miego sutrikimai: kada vertėtų susirūpinti?

Miego sutrikimai: kada vertėtų susirūpinti?

Statistiniai duomenys rodo, kad vis daugiau žmonių susiduria su sunkumais užmiegant, todėl jų gyvenimo kokybė dienos metu stipriai nukenčia. Poilsio trūkumas lemia imuninės sistemos, psichinės sveikatos sutrikimus, sumažėjusį fizinį aktyvumą ar netgi norą bendrauti su kitais. Kartais tai būna trumpalaikis reiškinys, tačiau vis dažniau miego sutrikimai tampa liga.

Kokie dažniausiai pasitaikantys miego sutrikimai?

Nemiga. Darosi sunku užmigti, prabundama naktį arba anksti ryte, o dienos metu pasireiškia nuovargis, mieguistumas, mažesnis darbingumas.

Mieguistumas dienos metu. Tai ženklas, kad pacientas patiria kvėpavimo pertraukas miego metu, tačiau toks mieguistumas dažnai slopinamas kofeinu arba arbata.

Miego ritmo sutrikimai. Išbalansavus savo miego režimą (dėl dažnų kelionių po skirtingas laiko juostas, pamaininio darbo), mūsų miego ritmas sutrinka.

Parasomnijos. Reiškinys, dažniausiai pasireiškiantis vaikams: vaikščiojimas miego metu, kalbėjimas, įvairių garsų skleidimas, košmarai.

Miego sutrikimai – ar tai jau liga?

Trumpalaikis negalėjimas užmigti yra visiškai normalus reiškinys, kai apie ką nors intensyviai galvojame, patiriame stresą ar kitokią psichologinę įtampą. Tačiau tai tampa liga esant pasikartojantiems simptomams be aiškios priežasties. Tokiu atveju svarbu nedelsti ir kreiptis pagalbos pas specialistus, kurie atlikę reikiamus tyrimus, gali padėti surasti geriausią problemos sprendimo būdą ar gydymą. 

Naktį sunkiai užmiegate, o dienos metu jaučiatės mieguisti ir pavargę, o galbūt Jūsų miegas sutrikęs? Raginame nieko nelaukti ir kreiptis pagalbos jau dabar – užsiregistruokite pirminei konsultacijai ambulatorijos klinikoje „Nefrida“, kurioje dirbantys profesionalai padės išspręsti su miegu susijusias problemas. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070