Moterų sveikata: kaip apsisaugoti nuo onkologinių susirgimų?

Moterų sveikata: kaip apsisaugoti nuo onkologinių susirgimų?

Įvairių tyrimų duomenimis, maždaug trečdalis moterų mirčių nuo vėžio atvejų yra siejami su gyvenimo būdo veiksniais. „Nefrida“ klinikos gydytojai dalinasi sveikos gyvensenos ir medicinos patarimais, kurie padės išvengti onkologinių susirgimų ar sumažinti tam tikrų rūšių vėžio riziką.

Ragina daugiau judėti

Gydytojai įspėja: antsvoris gali sukelti didesnę riziką susirgti krūties, gimdos gleivinės, gimdos kaklelio ar kiaušidžių vėžiu. Siekiant įvertinti, reguliuoti ar palaikyti savo svorį, gali padėti kūno masės indeksas (KMI), apskaičiuojamas pagal žmogaus ūgį ir svorį. KMI, mažesnis nei 18,5, yra per mažas, nuo 18,5 iki 24,9 – normalus. Tuo tarpu KMI nuo 25 iki 29,9 yra antsvoris. Jeigu šis skaičius siekia 30 ir daugiau, diagnozuojamas nutukimas.

Nacionalinio vėžio instituto specialistų teigimu, žmonės gali sumažinti riziką susirgti vėžiu sveikai maitindamiesi ir būdami fiziškai aktyvūs. Tai ypač aktualu kalbant apie moterų onkologinius susirgimus. Tyrimai rodo, kad didesnis fizinis aktyvumas, sumažina bendrą krūties vėžio riziką mažiausiai 10 proc.! Norint pasiekti šį rezultatą, užtenka saikingai mankštintis: pavyzdžiui, valandą skirti vaikščiojimui pėsčiomis bent 5 dienas per savaitę.

Sveika dieta

Ne paslaptis, kad siekiant išvengti onkologinių susirgimų, būtina daug dėmesio skirti mitybai.

Gydytojai rekomenduoja laikytis šių gairių:

  • Į racioną įtraukite daugiau vaisių ir daržovių. Augalinis maistas yra sveikesnis ir turtingesnis ląsteliena, vitaminais, mineralais, antioksidantais. Tokia mityba padeda apsaugoti organizmo ląsteles nuo pažeidimų ir stiprina imuninę sistemą. Į savo dietą įtraukite daugiau brokolių, kopūstų, ankštinių daržovių, grūdinių produktų, riešutų. Mėgaukitės žolelių ir žaliąja arbata. Saldėsius pakeiskite vynuogėmis, citrusiniais vaisiais, obuoliais.
  • Venkite gausiai perdirbtos mėsos. Apdorota mėsa paprastai rūkoma, konservuojama arba sūdoma. Tokiu būdu atsiranda vėžį sukeliančių kancerogeninių medžiagų, tokių kaip natrio nitritas.
  • Nepiktnaudžiaukite raudona mėsa. Sveikatos ekspertų teigimu, raudona mėsa (jautiena, kiauliena, ėriena ir pan.) reikėtų mėgautis nedideliais kiekiais, porą kartų per savaitę. Gerokai sveikiau ir naudingiau rinktis liesą mėsą, žuvį, paukštieną.
  • Venkite alkoholio: jis susijęs su padidinta vėžio rizika. Norint išvengti onkologinių susirgimų, moterys alkoholiniais gėrimais turėtų mėgautis ne dažniau kaip 1-2 kartus per savaitę, išgeriant ne daugiau kaip porą taurių vyno ar porą bokalų alaus. Ribojant ar visai atsisakius alkoholio, krūties vėžio rizika sumažėja beveik trečdaliu!
  • Apribokite maisto, kuriame gausu cukrų, druskos ir riebalų vartojimą.

Sveikatos patikra – būtina kiekvienai moteriai

Pavojingos ligos laiku pastebimos tik laiku kreipiantis į specialistus. Ankstyva vėžio diagnostika užtikrina greitesnį, efektyvesnį ir lengvesnį gydymą, gerokai sumažina mirštamumo riziką. Būtent todėl „Nefrida“ komanda visas pacientes ragina pasinaudoti galimybe ir išsitirti pagal profilaktines sveikatos programas, finansuojamas valstybės lėšomis.

Daugiau informacijos sužinosite, kreipęsi į savo šeimos gydytoją mūsų klinikoje. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070