Nerimo sutrikimai ir nerimas – ar tai tas pats?

Nerimo sutrikimai ir nerimas – ar tai tas pats?

Kiekvienas iš mūsų jaučiame nerimą – tai natūrali, bet laikina žmogaus reakcija, pasireiškianti įvairiose stresinėse situacijose. Tačiau kai kuriems tokia būsena, kupina baimės ir jaudulio, tęsiasi kur kas ilgiau, o kartais tampa kasdienybę lydinčiu sutrikimu. Žmogus nebegali normaliai funkcionuoti, pradeda patirti sunkumų paprastose gyvenimiškose situacijose, taip pat darosi sunku kurti darnius santykius su šeima bei draugais. 

Kaip atpažinti įprastą nerimą?

Žinote savo nerimo priežastį.

Nerimas trunka tiek, kiek ir pati situacija.

Tokiu atveju daugelis žmonių jaustų nerimą.

Nerimo lygis yra adekvatus ir netrukdantis gyventi.

Kuo pasižymi nerimo sutrikimai?

Nerimas kyla netikėtai ir negalite suprasti, kodėl taip jaučiatės.

Sunki emocija pasireiškia dėl situacijos, kuri dar neįvyko arba net neįvyks.

Nerimas trunka ilgą laiką, net ir pasibaigus tai sukėlusiai situacijai.

Pradedama vengti situacijų, kurios gali sukelti nerimą.

Nerimo sutrikimai – kokie jie?

Generalizuotas nerimo sutrikimas – tai nuolatinis nerimas dėl įvairiausių dalykų, jaučiant susierzinimą, raumenų tempimą, koncentracijos trūkumą, sunkumą miegant. Taip pat dažnai kamuoja jausmas, kad nutiks kažkas blogo.

Panikos priepuoliai – sutrikimas, kai žmogus gausiai prakaituoja, dreba, jaučia oro trūkumą, padidėjusį spaudimą, didelę baimę. Dažniausiai tai ištinka netikėtai, todėl žmonės, patiriantys paniką, pradeda keisti savo gyvenimo ritmą.

Socialinio nerimo sutrikimas – tai didelis nerimas, būnant viešose vietose, todėl tokie žmonės vengia bendrauti, dažnai dreba, stipriai prakaituoja.

Obsesinis kompulsinis sutrikimas – pasireiškia nekontroliuojami jausmai ir mintys, žmogus per prievartą nuolatos kažką daro ar tikrina (pavyzdžiui, plauna rankas, norėdamas išvengti bakterijų).

Potrauminio streso sindromas – praeityje patyrus sunkių fizinių ar psichologinių išgyvenimų, žmogus nuolat yra kamuojamas prisiminimų, košmarų, gąsdinančių minčių po įvykio praėjus net ir keliems mėnesiams ar metams.

Skaitydami atpažinote save? Žinokite, kad nesate vienas ir visada yra žmonių, kurie yra pasiruošę Jums padėti. Prireikus pagalbos, kviečiame kreiptis į ambulatorijos klinikoje „Nefrida“ dirbančius specialistus. Laukiame Jūsų.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070