Pagrindiniai skirtumai tarp pavasarinio peršalimo ir alergijos

Pagrindiniai skirtumai tarp pavasarinio peršalimo ir alergijos

Atšilus orams, dauguma žmonių vis dar susiduria su įvairiomis peršalimo ligomis, kurios dažnai pasireiškia panašiais simptomais kaip ir pavasarinė alergija – čiaudulys, nosies gleivinės užburkimas. Siekiant išvengti neatsakingo vaistų vartojimo ir kitų gresiančių pavojų, svarbu gebėti atskirti šiuos du sveikatos sutrikimus bei žinoti, kaip sau tinkamai padėti.

Peršalimas – į ką vertėtų atkreipti dėmesį?

Karščiavimas ir raumenų bei sąnarių skausmai – tai vieni ryškiausių peršalimo simptomų, pasireiškiančių per pirmas 2 paras, tačiau kadangi tokio tipo ligas sukelia daugiau nei 200 virusų, klinikinė eiga gali skirtis. Paprastai padidėjusi kūno temperatūra būna nežymi, bet pasitaiko ir tokių atvejų, kai būklė blogėja dėl prasidėjusios bakterinės infekcijos ar kitos ligos. Dažniausiai pasveikstama per 10 dienų.

Dažniausios alerginės reakcijos

Pavasarį neretai susiduriama su alerginiu rinitu (dar kitaip žinomu kaip šienlige), kurį sukelia medžių žiedadulkės – tokiu atveju pacientams dažniausiai pasireiškia vandeninga sloga, čiaudulys, nosies/akių niežulys. Sergantiesiems rekomenduojama vengti bet kokio kontakto su alergenu, grįžus namo pasikeisti drabužius, naudoti jūros vandenį, dirbtines ašaras. Taip pat svarbu tinkamai paruošti ir namus: kambarius vėdinti tik po lietaus ar nesant vėjui, drėgnai valyti įvairius paviršius.

Esant alergijai ir gleivinės paburkimui, dažnai atsiranda nepūlingas vidurinės ausies uždegimas, kuris lemia klausomojo vamzdžio funkcijos pablogėjimą. Siekiant pačių geriausių rezultatų, tokiu atveju reikalingas tarpdisciplininis gydytojų otorinolaringologų ir alergologų bendradarbiavimas.

Alergijos gydymo svarba

Jaučiant alerginio rinito simptomus ir delsiant kreiptis į gydytoją, gali išsivystyti nuolatinis nosies gleivinės uždegimas, padidėjęs jautrumas mažesnėms alergeno dozėms. Taip pat viršutinių kvėpavimo takų problemos turi daug įtakos apatiniams kvėpavimo takams – tai ypač svarbu vaikams, kadangi ilgainiui atsiranda nuovargis, miego kokybės, koncentracijos sutrikimai, sąkandžio, žandikaulių, veido kaulų formavimosi problemos.

Atėjus pavasariui, susiduriate su peršalimo simptomais, primenančiais alergiją? Nespėliokite ir registruokitės pirminei konsultacijai pas „Nefridos“ ambulatorinėje klinikoje dirbančius LOR gydytojus. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070