Pasiruošimas vasarai – kokius vitaminus ir maisto papildus rinktis?

Pasiruošimas vasarai – kokius vitaminus ir maisto papildus rinktis?

Vasara – tai metas, džiuginantis mus šviežiomis daržovėmis, uogomis ir vaisiais, kurių dažnai neužtenka siekiant gauti visas organizmui reikalingas medžiagas. Todėl pasitarus su šeimos gydytoju, į savo kasdienį racioną vertėtų įtraukti maisto papildus, pripildytus vitaminų bei mineralų, stiprinančių imunitetą ir padedančių užtikrinti tinkamą jo veiklą.

Vitaminas A. Tai riebaluose tirpus vitaminas, skatinantis geresnį regėjimą išlaikant ragenos vientisumą ir formuojant regėjimo pigmentus tinklainėje. Ši medžiaga taip pat palaiko imuninės sistemos veiklą didindama baltųjų kraujo kūnelių gamybą, ląstelių augimą. Vitaminas A veikia kaip barjeras nuo patogenų ir aplinkos toksinų, todėl puikiai pasitarnauja atkuriant epitelio audinius, apsaugant odą nuo UV saulės spindulių sukeliamos žalos.

Vitaminas C. Dar kitaip žinomas kaip askorbo rūgštis, vitaminas C veikia kaip galingas antioksidantas, padedantis apsaugoti ląsteles nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, gerinantis baltųjų kraujo kūnelių gamybą bei prisidedantis prie odos, kraujagyslių, kaulų ir kitų jungiamųjų audinių sintezės. Vartojant vitamino C turinčius maisto produktus geriau pasisaviname geležį, stipriname imunitetą. Be to, šis elementas ne tik mažina saulės poveikį odai, bet ir palaiko tinkamą hidratacijos lygį.

Vitaminas E. Ši medžiaga apsaugo ląsteles nuo laisvųjų radikalų, kurie į organizmą patenka dėl oro taršos, rūkymo, prastų mitybos įpročių ir UV saulės spindulių. Taip pat vitamino E vartojimas suteikia apsaugą odai, lėtina senėjimo procesus. Jo galima gauti vartojant ne tik maisto papildus, bet ir saulėgrąžas, sezamo sėklas, žemės riešutus, kviečių gemalus, nerafinuotą kukurūzų aliejų.

Hialurono rūgštis. Ši medžiaga yra natūraliai randama organizme, tačiau bėgant metams jos kiekis mažėja – jį atkurti labai svarbu. Hialurono rūgštis geba išlaikyti drėgmę ir palaikyti odos hidrataciją bei elastingumą, taip pat turi teigiamos įtakos sąnarių sveikatai, gerinant lankstumą, mažinant trintį. Papildomas šios medžiagos vartojimas ypač naudingas esant itin karštiems orams.

Kolagenas. Tai struktūrinis baltymas, kuris atlieka lemiamą vaidmenį palaikant įvairių kūno audinių sveikatą ir vientisumą bei suteikiant elastingumo odai, kaulams, sausgyslėms, sąnariams. Kolagenas taip pat padeda mažinti senėjimo požymius: raukšlių/smulkių linijų atsiradimą. O prasidėjus vasarai, ši medžiaga veikia kaip natūralus barjeras nuo UV saulės spindulių žalos ir gerina sąnarių judėjimą padidėjus fiziniam aktyvumui.

Multivitaminai. Jeigu norite visus reikiamus mineralus turėti viename pavidale, rekomenduojama rinktis multivitaminus – paprastai tai A, C, D, E, K ir B grupės vitaminai kartu su kalciu, cinku, magniu, geležimi. Tokių papildų vartojimas suteikia organizmui reikalingų elementų, kurių negauname iš maisto produktų, kiekį užtikrinant gerą medžiagų apykaitą, raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, energiją. Tai ypač svarbu vasarą, kai daugiau laiko praleidžiame lauke užsiimdami įvairiausiomis veiklomis išeikvodami nemažai fizinių jėgų.

Omega-3. Vasarą vartodami šias polinesočiąsias riebalų rūgštis didiname odos atsparumą nuo UV saulės spindulių. Taip pat omega-3 turi daug teigiamų savybių širdies ir kraujagyslių sistemai, smegenims bei akims. Šios medžiagos galime gauti ne tik iš maisto papildų, bet ir graikinių riešutų, šparaginių pupelių, alyvuogių aliejaus, moliūgų sėklų, linų sėmenų, mėsos, kiaušinių.

Džiaukitės vasara nepamiršdami rūpintis savo organizmu užtikrindami reikiamų medžiagų kiekį vartodami įvairius vitaminus bei maisto papildus. Tačiau prieš juos renkantis, pirmiausiai pasitarkite su gydytoju – tai padaryti galite mūsų ambulatorinėje klinikoje „Nefrida“, kurioje dirbantys specialistai atsakys į visus kylančius klausimus.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070