Oftalmologija

Oftalmologija – tai medicinos šaka, tirianti regą ir įvairius su ja susijusius sutrikimus bei akių ligas. Gydytojas oftalmonologas rūpinasi regos sutrikimų ir akių ligų profilaktika bei gydymu, taip pat gali padėti išsirinkti pacientui regos korekcijos priemones – kontaktinius lęšius, akinius.

Išsivysčius net ir menkiausiam akies dalies sutrikimui, žmogų ima varginti gyvenimo kokybę trikdantys regėjimo pakitimai, ilgainiui gali išsivystyti įvairios akių ligos.

Tai gali būti paveldėti ar įgimti susirgimai, o kai kurios akių ligos atsiranda išgyvenant natūralų senėjimo procesą. Dažniausi su akimis ir regėjimu susiję susirgimai yra šie:

Jeigu pajutote, kad Jūsų regėjimas nebe toks, kaip anksčiau, „Nefrida“ klinikos gydytojai oftalmologai atsakingai ištirs Jūsų regėjimą, atlliks akių ligų diagnostiką ir pritaikys reikiamą gydymą.

Rekomenduojami oftamologai

„Nefridos“ klinikos kvalifikuoti specialistai visada pasiruošę padėti.

Informacija po procedūrų

Dažnai, po procedūros gydytojo kabinete, pacientams kyla klausimų, kurių jie nedrįsta paklausti vizito metu arba kurie į galvą ateina tik vėliau. Šioje skiltyje iš anksto rasite visą naudingiausią informaciją, kurią turėtumėte žinoti poprocedūriniu laikotarpiu.

Oftalmologija

Kokiais atvejais gydymo laukti ilgai negalima?

Pas gydytoją iš karto reikia kreiptis pajutus atsiradusius arba jau esamus paaštrėjusius simptomus, sergant įvairiomis akių ligomis (glaukoma, geltonosios dėmės degeneracija, tam tikrais lėtiniais uždegimais).

Ar akių patikrinimas optikos parduotuvėse toks pat kaip ir klinikoje „Nefrida“?

Jei jaunesniems pacientams regėjimas nėra pablogėjęs ir nesiskundžiama jokiais kitais simptomais, užtenka ir tokio patikrinimo. Tačiau vyresnio amžiaus pacientams didėja akių ligų rizika, todėl verčiau akis visada tikrintis pas gydytoją oftalmologą.

D.U.K.

Jei dvejojate, ar tikrai norite užsirašyti procedūrai mūsų klinikoje, kviečiame paskaityti mūsų gydytojų parengtą dažniausiai užduodamų klausimų skiltį. Joje rasite visus atsakymus į rūpimus klausimus dar prieš procedūrą, todėl galėsite jaustis užtikrinti savo pasirinkimu!

Ar pakitimai akyse gali parodyti kitas ligas?

Pasikartojantys akių uždegimai gali signalizuoti apie autoimunines ligas, dar nediagnozuotas infekcijas. Stebint tam tikrus pakitimus akyse (pavyzdžiui, kraujasruvas) rekomenduojame atlikti tyrimus dėl cukrinio diabeto, hipertenzijos.

Kokiais simptomais pasireiškia akių ligos ir regėjimo sutrikimai?

Dažniausiai tai – regėjimo pablogėjimas, ryškumo sumažėjimas, pasikartojantys akių uždegimo požymiai, akių skausmingumas, kuris nėra susijęs su jų nuovargiu, akių sausumas nepadedant drėkinantiems akių lašams. Jei simptomai užsitęsia, rekomenduojame užsirašyti oftalmologo konsultacijai.

Kada į akių gydytoją kreiptis nedelsiant?

Jeigu užsigavote akį ar į ją pateko svetimkūnis, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kadangi oftalmologijoje šie sutrikimai fiksuojami kaip didelės akių traumos. Nesikreipiant gali pablogėti rega. Per kelias pirmąsias valandas nuo traumos patyrimo yra didžiausias šansas atkurti kokybišką regėjimą.

Kaip išsaugoti sveikas akis?

Reikėtų reguliariai daryti pertraukas nuo kompiuterio ir telefonų ekranų (bent kas 20 min.), naudoti drėkinančius akių lašus joms sausėjant ar pasikeitus klimato sąlygoms. Pablogėjus regai pasitikrinti, ar nereikalingi akiniai.

Kokiu dažnumu reikia tikrintis akis?

Suaugusiems žmonėms akis patariame tikrintis kas 1–2 metus. Pirmą kartą akys turėtų būti patikrintos vaikui sulaukus metų, antrą kartą – vaikui esant 3–4 metų, trečią – prieš mokyklą.