Otorinolaringologija

Otorinolaringologija – tai mokslas apie ausis, nosį, gerklę ir jų ligas. Otorinolaringologas, arba, paprasčiau tariant, LOR gydytojas, rūpinasi pacientų ausų, nosies ir gerklės ligų diagnostika ir gydymu.

LOR specialistai gydo šiuos ir kitus dažnai pasitaikančius susirgimus:

Konsultacijos metu LOR gydytojas atlieka reikiamus instrumentinius tyrimus, taip pat teikia ausies kanalo ar nosies išvalymo, klausomojo vamzdžio prapūtimo, sieros kamščio iš ausies išplovimo ar svetimkūnio pašalinimo iš ausies, nosies gerklų ir kt. procedūras.

Profesionalūs „Nefrida“ klinikos LOR specialistai konsultuoja, diagnozuoja ir gydo visus pacientus, susiduriančius su nosies, ausų, ryklės, gerklų, balso stygų sutrikimais.

video
video

Rekomenduojami specialistai

„Nefridos“ klinikos kvalifikuoti specialistai visada pasiruošę padėti.

Informacija po procedūrų

Dažnai, po procedūros gydytojo kabinete, pacientams kyla klausimų, kurių jie nedrįsta paklausti vizito metu arba kurie į galvą ateina tik vėliau. Šioje skiltyje iš anksto rasite visą naudingiausią informaciją, kurią turėtumėte žinoti poprocedūriniu laikotarpiu.

Otorinolaringologija

Kada negalima delsti pasirodyti otorinolaringologui?

Kai pradeda skaudėti gerklę, pakyla temperatūra, atrodo, kad gerklės skausmas primena anginą, tačiau pasidaro sunku išsižioti, tai rodo, kad tai – peritonzilinis pūlinys, kuriam reikia stacionaraus gydymo. Taip pat pasirodyti reikia ir esant ilgam, savaime nepraeinančiam užkimimui ar ausų užgulimui.

Kaip taisyklingai valyti ausis?

Geriausia jas valyti ne ausų krapštuku, o rankšluosčio arba servetėlės kampu. Nereikia stengtis išvalyti kuo giliau.

D.U.K.

Jei dvejojate, ar tikrai norite užsirašyti procedūrai mūsų klinikoje, kviečiame paskaityti mūsų gydytojų parengtą dažniausiai užduodamų klausimų skiltį. Joje rasite visus atsakymus į rūpimus klausimus dar prieš procedūrą, todėl galėsite jaustis užtikrinti savo pasirinkimu!

Kada vertėtų apsilankyti pas otorinolaringologą?

Jeigu Jums užsitęsusi sloga, nepraeina gerklės ar ausų skausmas, balso užkimimas ir šie simptomai nepraeina per 7–10 dienų.

Kaip atpažinti lėtinį sinusitą?

Lėtinis sinusitas pasireiškia šiais simptomais: kankina ilgą laiką užgulusi nosis, pasunkėja kvėpavimas pro nosį, stipriai susilpnėja arba visai išnyksta uoslė, jaučiamas galvos skausmas kaktos srityje, skruostikauliuose. Simptomai tęsiasi ilgiau nei 12 savaičių.

Ką parodo užsitęsęs gerklės skausmas?

Dažniausiai užsitęsęs gerklės skausmas gali liudyti kelis dalykus: gastroezofaginį refliuksą (GERL), kuris atsiranda, kai skrandžio rūgštys dirgina ryklės gleivinę arba netaisyklingą kvėpavimą, kuris išsausina burną.

Skauda ausį. Kas sukelia skausmą?

Ausies skausmas signalizuoja apie prasidėjusį uždegimą. Nekomplikuotą ūmų ausies uždegimą gydyti nesunku – užtenka vartoti nuskausminamuosius vaistus, o skaudamą ausį galima šildyti druskos ar kruopų kompresais. Jei skausmas sustiprėja ir nepraeina, kreipkitės į gydytoją.