Urologija

Urologija – tai medicinos šaka, tirianti šlapimo sistemos ir vyrų lyties organų ligas. Gydytojas urologas diagnozuoja ir paskiria gydymą tiek vyrų, tiek moterų šlapimo trakto ligoms, taip pat rūpinasi vyrų reprodukcinės sveikatos sutrikimų gydymu.

Dažniausia moterų kreipimosi pas urologą priežastis – šlapimo pūslės ar šlapimo trakto uždegimai bei infekcijos. Vyrams gydytojo urologo paslaugų dažniausiai prireikia susidūrus su įvairiais prostatos susirgimais ar lytinės sveikatos sutrikimais.

Gydytojai pastebi, kad vyrai nėra linkę profilaktiškai rūpintis savo lytine sveikata, tačiau siekiant išvengti nemalonių susirgimų, derėtų reguliariai apsilankyti pas urologą ir atlikti jo paskirtus tyrimus. Tai ypač svarbu vyresnio amžiaus vyrams. Taip pavyks išvengti šių ir daugelio kitų ligų:

„Nefrida“ klinikoje atliekami išsamūs urologiniai tyrimai, diagnozuojami ir gydomi inkstų, šlapimo takų ar pūslės susirgimai, taip pat vyrų reprodukcinės sveikatos sutrikimai bei ligos.

Rekomenduojami urologai

„Nefridos“ klinikos kvalifikuoti specialistai visada pasiruošę padėti

Informacija po procedūrų

Dažnai, po procedūros gydytojo kabinete, pacientams kyla klausimų, kurių jie nedrįsta paklausti vizito metu arba kurie į galvą ateina tik vėliau. Šioje skiltyje iš anksto rasite visą naudingiausią informaciją, kurią turėtumėte žinoti poprocedūriniu laikotarpiu.

Urologija

Kokius sutrikimus gydo urologas?

Urologas gydo ligas, susijusias su šlapimo takais (inkstais, šlapimtakiais, šlapimo pūsle, šlaple, vyriškais lytiniais organais). Be to, urologas vertina vyro vaisingumą, hormonų disbalansą, poros lytinį gyvenimą.

Kaip pasiruošti konsultacijai su urologu?

Jokio išankstinio pasiruošimo nereikia, reikalinga tik registracija Jums patogiu laiku.

D.U.K.

Jei dvejojate, ar tikrai norite užsirašyti procedūrai mūsų klinikoje, kviečiame paskaityti mūsų gydytojų parengtą dažniausiai užduodamų klausimų skiltį. Joje rasite visus atsakymus į rūpimus klausimus dar prieš procedūrą, todėl galėsite jaustis užtikrinti savo pasirinkimu!

Urologas – moterų ar vyrų gydytojas?

Urologas yra universalus specialistas, gydantis tiek vyrus, tiek moteris. Vyrams urologas diagnozuoja šlapimo pūslės ir takų problemas, prostatą, sprendžia hormonų disbalanso ir nevaisingumo problemas, lytinio gyvenimo problemas.

Kokias procedūras urologas gydo moterims?

Dažniausiai moterims urologas gydo inkstų akmenis, uždegimus šlapimo kanaluose, lytiškai plintančias infekcijas, šlapimo takų piktybinius ar gerybinius navikus, pernelyg dažną šlapinimąsi arba šlapimo nelaikymą.

Kas yra vaikų urologas?

Vaikų urologas padeda tada, kai vaikai turi šlapimo sutrikimų – šlapimo pūslės ar šlapimtakių bėdų. Taip pat vaikų urologas sprendžia lytinių organų raidos problemas, konsultuoja dėl išvaržų, gerybinių ir piktybinių pakitimų, atlieka tyrimus.

Ar tyrimas dėl lytiškai plintančių ligų yra skausmingas?

Tyrimas neskausmingas. Dažniausiai norint pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ligų užtenka pasišlapinti į šlapimo surinkimo indelį. Šlapime tikrinama, ar yra kokios nors lytiškai plintančios ligos sukėlėjų DNR.

Kada kreiptis į urologą?

Į urologą kreipkitės, jeigu pastebėjote, kad šlapinatės dažniau nei įprastai, jaučiate skausmą dubens srityje, jaučiate deginimo ar perštėjimo jausmą ar pastebite kitų simptomų lytinių organų srityje. Taip pat jeigu jaučiate skausmą lytinių santykių metu, atsiranda erekcijos sutrikimų arba įtarimų užsikrėtus lytine liga.