Patarimai, kaip išsaugoti sveikas akis

Patarimai, kaip išsaugoti sveikas akis

Remiantis moksliniais duomenimis, akys yra vienas iš svarbiausių mūsų jutimo organų, per kurį gauname net 80 proc. visos informacijos. Prasidėjus mokslo metams ir darbų maratonui, specialistai rekomenduoja dar labiau rūpintis savo regėjimu, o jaučiant net mažiausią sveikatos pablogėjimą – kreiptis pagalbos. Tačiau pirmiausiai kviečiame susipažinti, kaip patys galime apsaugoti savo akis nuo rimtesnių sutrikimų bei ligų.

Subalansuota mityba. Į savo racioną įtraukite maisto produktus, turinčius omega-3 riebalų rūgščių, liuteino, cinko bei A ir E vitaminų: tai yra lapinės daržovės, tunas, lašiša, kiaušiniai, riešutai, citrusiniai vaisiai.

Skaitmeniniai ekranai. Dirbdami prie kompiuterio bent valandą, darykite 5–10 minučių pertraukas. Taip pat pasirūpinkite, kad monitorius būtų pasuktas 90 laipsnių kampu į langą ir stovėtų 50–60 cm nuo Jūsų akių.

Akių mankšta. Mankštinkite savo akis žiūrėdami į tolį, stipriai mirksėdami, sukiodami akių obuolius ratais, aukštyn-žemyn bei keisdami žvilgsnio fiksaciją nuo artimo iki tolimo taško.

Poilsis. Pasirūpinkite kokybišku miegu ir poilsiu, valgant ar gulint lovoje nesinaudokite kompiuteriu.

Profilaktika. Atvykite pas gydytoją oftalmologą apžiūrai ne tik tada, kai pradedate jausti akių ligos požymius, bet ir reguliariai.

Klaipėdoje įsikūrusi ambulatorijos klinika „Nefrida“ kviečia savo regėjimu rūpintis jau dabar ir užsiregistruoti pirminei konsultacijai pas gydytoją oftalmologą. Vizito metu įvertinsime Jūsų akių būklę, patarsime, kaip būtų galima apsisaugoti nuo išsausėjimo, o prireikus, parekomenduosime lašiukų. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070