Tempimo pratimų nauda

Tempimo pratimų nauda

Tempimo treniruotės skirtos kūno ir grakštumo lavinimui bei raumenų atsipalaidavimui po įvairių intensyvių sporto treniruočių. Kiekvienam sveikatingumu besidominčiam žmogui puikiai tinka tempimo pratimai. Kokią naudą jie suteikia reguliariai atliekami?

Tempimo pratimai naudingi visiems

Netreniruojami raumenys sutrumpėja ir tampa kieti, todėl po staigaus fizinio krūvio, kurį patiriame kiekvieną dieną, galime tapti lengvai pažeidžiami. Be to, nelankstomi raumenys ilgainiui gali sukelti kūno skausmus. Todėl labai svarbu palaikyti sąnarių judėjimą ir raumenų veiklą – tokiu būdu gerinate savo mobilumą, išvengiate traumų, pagerinate bendrą fizinę būklę.

Ilgą laiką sėdint sėdimoje pozicijoje susilpnėja šlaunų raumenys, dauguma sąnarių lieka nejudinami, todėl po sunkios darbo dienos gali būti sudėtingiau net pilnai ištiesti kojas, o atsistojus sunku žengti pirmuosius žingsnius. Nepraktikuojant fizinio krūvio, ilgainiui kankina nugaros, sąnarių skausmai.

Apart fizinės naudos, tempimo pratimai pagerina psichologinę būseną – atliekant juos galima pasiekti vidinę harmoniją ir ramybę po įtemptos dienos, o tai atpalaiduoja ne tik kūną, bet ir mintis.

Kaip tempimo pratimus paversti įpročiu?

Pirmiausia, stenkitės lėtai pripratinti kūną prie jam tenkančio tempimo krūvio. Per dieną skirkite bent keletą minučių patiems lengiausiems, Jums gerai žinomiems tempimo pratimams. Toje pozicijoje būkite bent 20 sekundžių ir tuo metu giliai ir tolygiai kvėpuokite.

Tokiu būdu su kiekviena diena ilginkite pratimų laiką, ieškokite naujų tempimo technikų. Per daug nesijaudinkite, jei kas nors iš pradžių atrodys pernelyg sudėtingai – reguliai treniruojant ir tempiant raumenis galiausiai pasieksite išsvajotą lankstumą, pagerinsite raumenų sveikatą, bendrą fizinę būklę.

Daugiau apie tempimo pratimus galite sužinoti apsilankę klinikoje „Nefrida“. Mūsų specialistai ne tik patars, bet ir išmokys taisyklingai daryti tempimo pratimus!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070