Ultragarso terapija – geresnei kraujotakai ir medžiagų apykaitai

Ultragarso terapija – geresnei kraujotakai ir medžiagų apykaitai

Ar kada susimąstėte, kad dažnas galvos skausmas, tirpstančios kojos ir nuolatinis nuovargis gali būti kraujotakos sutrikimo simptomai? Tinkama kraujo cirkuliacija yra gyvybiškai svarbi visam žmogaus organizmui, o jeigu ji sutrinka, susiduriama su nemaloniais fiziologiniais pojūčiais ir įvairiais negalavimais, išbalansuojama medžiagų apykaita. Su tuo susidūrus, reabilitacijos klinikos „Nefrida“ kineziterapeutai rekomenduoja išbandyti ultragarso terapiją.

Kas yra ultragarso terapija?

Ultragarso terapija – tai gydymo metodas, kuris atliekamas taikant odos mikromasažą 0,8–3 MHz išilginės krypties mechaniniais virpesiais, dar vadinamais garso bangomis. Jos nėra matomos, girdimos, užuodžiamos, žmogaus juslės nesugeba jų identifikuoti, tačiau tai itin naudinga organizmui. Ultragarsinės bangos sklinda tolygiai ir taip skatina regeneracinius sausgyslių, raumenų ar kitų audinių procesus, mažina kūno skausmą ir uždegimą.

Terminis ultragarso terapijos poveikis kraujotakai

Ultragarso sukeliamas poveikis organizmui gali būti skirstomas į tris kategorijas: terminį (šiluminį), mechaninį ir fizinį–cheminį. Terminis poveikis stimuliuoja kraujotaką, mechaninis – pagerina medžiagų apykaitą, o fizinis–cheminis – sukelia sudėtingus procesus, malšinančius skausmą, skatinančius regeneraciją ir spartesnį kaulų gijimą.
Terminis ultragarso poveikis stimuliuoja kraujotakos sistemą pažeistose ar skaudančiose kūno vietose. Dėl nuolatinio garso bangų perdavimo giliųjų audinių molekulėse sukeliama vibracija, kuri padidina šilumą ir trintį jose. Toks kaitinimo efektas padidina audinių ląstelių metabolizmą, lemiantį minkštųjų audinių gijimą. Jie tampa elastingesni, o įsitempę raumenys yra atpalaiduojami.

Tolygiai sklindanti šiluma malšina kūno vietose esantį skausmą, kadangi proceso metu į pažeistą vietą patenka daugiau deguonies ir kitų reikalingų medžiagų. Jomis aprūpinant organizmą, tuo pat metu pašalinamos ir žuvusios ląstelės.

Pagerėjusi kraujo cirkuliacija turi teigiamos įtakos sąnariams. Jie kur kas greičiau aprūpinami taip trūkstamomis maistinėmis medžiagomis, galinčiomis numalšinti sąnariuose susidariusį skausmą.

Ultragarso terapijos įtaka medžiagų apykaitai

Kraujotaka ir medžiagų apykaita yra labai glaudžiai susijusios. Ultragarso terapijos metu stimuliuojant kraujotakos sistemą, tuo pačiu yra veikiama ir medžiagų apykaita. Vos 1 °C temperatūros pakilimas audiniuose gali padidinti medžiagų apykaitą 10–15 %. Toks metabolizmo padidėjimas suaktyvina katabolines ir anabolines reakcijas, kurios padeda sunaikinti ir pašalinti pažeistus audinius, todėl gijimo procesas yra greitesnis ir efektyvesnis.

Procedūra intensyviai gydanti, tačiau visiškai neskausminga. Kviečiame į savo kliniką ir Jus išbandyti ultragarso terapiją ir taip pagerinti savo sutrikusią kraujotaką bei subalansuoti medžiagų apykaitos veiklą.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070