Urologas – ne tik vyrų gydytojas. Kokias moterų ligas gydo urologai?

Urologas – ne tik vyrų gydytojas. Kokias moterų ligas gydo urologai?

Kažkada plačiai egzistavęs mitas, kad urologai sprendžia vien tik vyrų lytinės sveikatos problemas, šiuo metu jau nebe taip dažnai sutinkamas, tačiau kai kurie žmonės vis dar nustemba, jog gali būti kitaip. Kadangi urologija yra plati medicinos sritis, sau pagalbą surasti gali kiekvienas žmogus, nepriklausomai nuo jo lyties. Siekdami mažinti nežinomybę, dalinamės naudinga informacija, kokias moterų ligas gydo urologas.

Kas yra urologas?

Urologas – tai gydytojas, kuris sprendžia tiek vyrų, tiek moterų sveikatos problemas, susijusias su šlapimo takų uždegiminėmis, onkologinėmis ligomis (pvz., šlapimo pūslės, prostatos, sėklidžių, inkstų ir kt.), akmenlige. Specialistas gali diagnozuoti, konsultuoti bei gydyti lytiškai plintančias ligas, erekcijos sutrikimus, taip pat savarankiškai atlikti šlapimo takų echoskopinį ištyrimą. 

Moterų sveikatos problemos, kurias gydo urologai

Šlapimo nelaikymas. Nevalingas skysčių nelaikymas dažniausiai pasireiškia dėl susilpnėjusių dubens raumenų, hiperaktyvios šlapimo pūslės, nervų pažeidimų ir pan.

Dubens organų prolapsas. Vienas arba daugiau dubens organų (pvz., gimda, šlapimo pūslė ar tiesioji žarna) iš įprastos padėties patenka į makšties kanalą.

Intersticinis cistitas. Dėl spazmų ir uždegimų pasireiškiantis skausmas, spaudimas šlapimo pūslėje, dažnas šlapinimasis.

Perteklinė šlapimo pūslė. Dažnas, stiprus ir staigus noras šlapintis, net kai šlapimo pūslė nėra pilna.

Šlapimo takų akmenligė. Kai kuriais atvejais patiriami itin stiprūs skausmai, tačiau kartais atsirandantis ir nežymus maudimas nugaroje, inkstų projekcijoje, pykinimas.

Jeigu susiduriate su panašiomis problemomis, kviečiame registruotis pirminei konsultacijai ambulatorijos klinikoje „Nefrida“. Vizito metu gydytojas urologas įvertins Jūsų sveikatos būklę ir pasiūlys patį geriausią problemos sprendimo būdą. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070