Urologas ragina vyrus susirūpinti sveikata

Urologas ragina vyrus susirūpinti sveikata

Puikiai žinome: sveikata – tai turtas, kuriuo rūpintis būtina atsakingai. Deja, iki šiol yra sričių, kurioms skiriame per mažai dėmesio. Vyrų lytinė sveikata – viena tokių temų. Apie pavojingas vyrų ligas ir jų prevenciją kalbamės su klinikos „Nefrida“ gydytoju urologu Mindaugu Raščiumi.

Nesirūpina laiku?

Gydytojo teigimu, vyrai dažnai apleidžia savo sveikatą ir susizgrimba, kai būna jau per vėlu. „Sergamumas lyties organų ligomis mūsų šalyje tikrai per aukštas. Tikrai daug pacientų serga prostatitu, šlapimo takų ligomis. Vis dėlto, grėsmingiausia šios srities liga – prostatos vėžys“. Nors pacientų amžiaus vidurkis – 55 metai, gydytojas pastebi, kad sergančiųjų amžius jaunėja. Deja, dalis pacientų pagalbos kreipiasi pavėluotai – tada gydymas būna ilgesnis, sudėtingesnis, o šansai pasveikti – mažesni.

Kokie veiksniai lemia tokius prastus rodiklius? Anot M. Raščiaus, tam įtakos turi kelios priežastys. „Pirmiausia, tai informacijos trūkumas. Prostatos vėžio simptomai ankstyvoje stadijoje beveik nepastebimi ir pacientai mano, kad viskas tvarkoje. Tik ligai įsibėgėjant kyla šlapinimosi sutrikimų, atsiranda skausmas kauluose, kojų tinimas“.

Gydytojo teigimu, dažnai liga pastebima atsitiktinai. „Apie prostatos vėžio profilaktiką žino tikrai ne visi pacientai, todėl pasiseka, jei šeimos gydytojas informuoja apie nemokamą prevencinę programą. Dar vienas veiksnys – vyrams apie lytinių organų būklę kalbėti nedrąsu, jie kompleksuoja“- pastebi urologas.

Apsisaugoti įmanoma

Geriausias kelias – reguliari prevencija. „Nors vyrai iki šiol vengia profilaktinių sveikatos, ypač lytinės, patikrinimų, tai – bene vienintelis kelias norint išvengti pavojaus sveikatai ir net gyvybei. Tai ypač aktualu penkiasdešimtmetį perkopusiems pacientams“- akcentuoja M. Raščius.

Profilaktikos dėka pavyks laiku aptikti ir užkirsti kelią šioms ligoms:

  • Prostatos vėžiui
  • Lėtiniam prostatitui
  • Gerybiniam prostatos išvešėjimui
  • Erekcijos sutrikimams
  • Šlapimo nelaikymui

„Nefrida“ klinikos specialistai atlieka išsamius urologinius tyrimus, operatyviai diagnozuoja ir gydo inkstų, šlapimo takų ar pūslės susirgimus, taip pat – vyrų reprodukcinės sveikatos sutrikimus bei ligas.

Kviečiame vyrus rūpintis savo sveikata ir apsilankyti konsultacijoje mūsų klinikoje! Jūsų laukia gyd. urologas Mindaugas Raščius.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070