Vasaros pavojai sveikatai: kaip nuo jų apsisaugoti?

Vasaros pavojai sveikatai: kaip nuo jų apsisaugoti?

Vasara – atostogų metas, kai vis daugiau laiko praleidžiame gamtoje, kurioje slypi ne tik daug džiaugsmų, bet ir sunkiai atpažįstamų pavojų. Kai kurie smagūs laisvalaikio praleidimo būdai gali virsti rimtomis grėsmėmis sveikatai ir bendrai savijautai. Medikai ragina būti budriems ir imtis maksimalių atsargumo priemonių, padedančių apsisaugoti nuo nenumatytų nelaimių. Kaip tai padaryti?

Vanduo. Statistiniai duomenys rodo, kad kiekvienais metais vanduo pasiglemžia vis daugiau gyvybių. Norint to išvengti, svarbu įvertinti savo galimybes ir telkinio, kuriame ketinama maudytis, būklę. Taip pat patariama nebristi į vandenį išgėrus alkoholio ar suvalgius didesnį kiekį maisto. Nepalikite be priežiūros vaikų ir kitų artimųjų, nemokančių itin gerai plaukti.

Saulė. Pakilusi temperatūra, paraudusi ir sausa oda, greitas pulsas, galvos skausmas ir pykinimas – pagrindiniai saulės smūgio simptomai. Esant karštai dienai, neužsiimkite aktyvia fizine veikla, gerkite daug skysčių, valgykite lengvą maistą ir dėvėkite galvą dengiančią kepurę. Be to, būdami saulėje, nepamirškite išsitepti kūno kremu, apsaugančio nuo UV spindulių.

Erkės. Būdami parkuose, miškuose ar kitose tankiai apaugusiose vietose, saugokitės erkių. Dėvėkite šviesesnius rūbus su kuo mažiau kūną atveriančių vietų, naudokite erkes atbaidančias priemones, o grįžę namo, atidžiai apžiūrėkite kūną, išsišukuokite plaukus ir nusiprauskite. Taip pat nepamirškite pasiskiepyti – tai efektyviausias būdas apsisaugoti nuo erkių.

Vabzdžiai. Vaikščiodami po aukštas pievas, valgydami saldų maistą ar dėvėdami gėlėtus drabužius, saugokitės įvairių vabzdžių. Jeigu nepavyko išvengti įgėlimo ir esate alergiškas, kvieskite greitąją pagalbą. Kitu atveju stenkitės kuo greičiau pašalinti geluonį staigiu judesiu. 

Žaibas. Prasidėjus lietui ir perkūnijai, saugokitės žaibų. Likite namuose, išjunkite elektros prietaisus ir užsidarykite langus. Jeigu visgi esate lauke, venkite stovėti po aukštais medžiais, prie stulpų, sienų ar metalinių bokštų, nebūkite vandens telkiniuose.

Jeigu susidūrėte su sveikatos sutrikimais, nedelskite ir kreipkitės pagalbos pas specialistus. Ambulatorijos klinikoje „Nefrida“ teikiame plataus spektro paslaugas: nuo šeimos medicinos iki traumatologijos. Kviečiame registruotis pirminei konsultacijai – čia dirbantys gydytojai įsiklausys į Jūsų problemą ir paskirs patį efektyviausią gydymą. Laukiame Jūsų!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070