Vertikalių vonių nauda sveikatai

Vertikalių vonių nauda sveikatai

Kenčiantys nuo stuburo ar sąnarių skausmų, tikriausiai jau yra girdėję apie mankštų, masažų ar baseino naudą, gydant judamojo aparato negalavimus. Tačiau ar žinote, kas tai yra vertikali vonia ir kaip ji gali sumažinti minėtus skausmus? Jei ne, kviečiame perskaityti šį straipsnį, o vėliau galbūt ir išmėginti mūsų vertikalios vonios procedūrą.

Vertikali vonia – tai gydomoji procedūra, kurios metu vandenyje atliekama mankšta, sudaryta iš stuburo bei sąnarių tempimo pratimų. Ši procedūra ypatinga tuo, kad stiprina ir atpalaiduoja raumenis, gerina jų aprūpinimą maistinėmis medžiagomis, taip pat padeda atlaisvinanti suspaustus stuburo diskus bei stuburo segmentų funkcinius blokus. Dėl vandens savybių kūnas tampa lengvesnis, raumenys atsipalaiduoja, todėl, net esant skausmams, pratimus atlikti lengviau.

Tai puiki gydomoji priemonė, esant nugaros skausmams, stuburo tarpslankstelinių diskų išvaržoms, sergant osteochondroze, turint viršsvorį, netaisyklingą laikyseną, taip pat po traumų ar sąnarių operacijų, kai pasireiškia ribotas sąnarių paslankumas.

Kaip viskas vyksta? Pagrindinis vertikalių vonių principas – tai stuburo ir sąnarių tempimas vandenyje įvairiomis kryptimis, naudojantis įvairiomis pagalbinėmis priemonėmis bei atliekant specialius tempimo ir atsipalaidavimo pratimus. Dažniausiai pratimai atliekami, kybant ant specialaus įtvaro, iki pusės pasinėrus vandenyje. Kybant stuburas tempiamas, todėl atsipalaiduoja nuo netaisyklingos laikysenos ar netinkamos slankstelių padėties įsitempę ir skaudantys raumenys. Ši mankšta atliekama su treneriu individualiai arba grupėje.

Atlikus procedūrų kursą, sumažėja, o kartais ir visai išnyksta sąnarių, nugaros skausmai, didėja sąnarių ir stuburo paslankumas, sustiprėja raumenys, padidėja fizinio krūvio toleravimas, pagreitėja medžiagų apykaita, dėl ko kai kuriems pacientams sumažėja svoris, pagerėja kraujotaka bei emocinė būsena.

Jeigu skundžiatės judamojo aparato skausmais, kviečiame užsukti į ambulatorinę kliniką „Nefrida“, išbandyti mūsų mankštas vertikaliose voniose ir džiaugtis geresne savijauta.

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070