Žiema be ligų – misija įmanoma!

Žiema be ligų – misija įmanoma!

Ramybė, karšta kakava, šviežiai iškritęs sniegas – tai neatsiejami žiemos palydovai. Deja, šis metų laikas atneša ne tik malonius pojūčius: žiemiškas peršalimas yra dažnas svečias daugelio namuose. Kaip mėgautis žiema be ligų, atsako šeimos gydytoja Rima Šerpytienė.

Rūpestis – ne tik sergant

Šeimos gydytoja R. Šerpytienė tikina, kad įpročius reikėtų keisti. „Apmaudu, kad dauguma pacientų savo sveikata susirūpina tik pajutę negalavimą – užklupus slogai, perštint gerklei ar kylant temperatūrai. Iš tiesų, savimi reikia rūpintis taip, kad tokių simptomų netektų pajusti“.

Neretam kyla klausimas, kaip tai padaryti. Gydytoja tikina, kad kelias į puikią savijautą šaltuoju metų laiku – imuniteto stiprinimas.

Dalinamės 4 patarimais, kurie apsaugos nuo susirgimų ir leis jaustis gerai:

  • Fizinis krūvis. Imuniteto stiprinimas neapsiriboja visaverčiu maistu ar vitaminais. Norėdami būti atsparesni ligoms, reguliariai sportuokite. Sportas nebūtinai turi būti intensyvus, tačiau pasistenkite nuolat judėti. Pabandykite atrasti širdžiai mielą sporto šaką: galbūt tai plaukimas, o gal norėtumėte laisvalaikį praleisti šokių salėje ar žaisdami tenisą?
  • „Mūsų imuninę sistemą labai sustiprina E, A, C vitaminai bei cinkas. Jų gausu ne tik papilduose, bet ir maisto produktuose – citrusiniuose vaisiuose, špinatuose, ankštinėse daržovėse, žuvies produktuose. Jei stinga šių medžiagų, organizmo atsparumas silpsta“- akcentuoja R. Šerpytienė.
  • „Savo pacientams visada liepiu gerai išsimiegoti“- juokiasi R. Šerpytienė. Iš tiesų, miegas – svarbi gero imuniteto dalis, ne mažiau svarbi nei geras maistas ar vanduo. „Tai ramybės laikotarpis, kurio metu organizmas atsigauna visas organizmas. Miegas turi būti kokybiškas, todėl raginu atkreipti dėmesį į kambario temperatūrą, patalynę, miego reguliarumą ir kitus veiksnius“.
  • Grūdinimasis. „Tyrimai ir praktika rodo, kad užsigrūdinę žmonės į peršalimus ir kitus susirgimus yra linkę gerokai mažiau. Žinoma, maudytis lediniame vandenyje drįsta (ir gali) ne kiekvienas, tačiau grūdintis galima ir malonesniais būdais. Rekomenduoju išmėginti kontrastinį dušą ir kuo daugiau laiko leisti gryname ore“- teigia gydytoja.

Profilaktika namuose padeda ne visada, todėl kviečiame apsilankyti sveikatos patikrinimuose „Nefrida“ klinikoje. Jūsų laukia draugiški šeimos gydytojai, kurie pasirūpins greita diagnostika ir efektyvia pagalba!

Registracija internetu
Registracija telefonu +370 46 397070