Žiemos laikotarpis ir psichologinė sveikata. Kaip jaustis gerai?
Nors pavasaris jau ne už kalnų, dienos vis dar trumpos, o orai tokie, kad dažnai net nesinori iš namų kišti nosies. Klinikos „Nefrida“ kineziterapeutai sako, kad ilgas buvimas namuose, sėdėjimas prie kompiuterio, televizoriaus žiūrėjimas, neturint nė lengvo fizinio aktyvumo kelia grėsmę ne tik gerai savijautai, bet ir emocinei būsenai.
Nors jau niekas neabejoja fizinio aktyvumo svarba kūno sveikatai, jo nauda psichologinei savijautai vis dar mažai žinoma. Tyrimų duomenimis, fizinis aktyvumas stiprina visas organizmo sistemas, veikia jų funkcijas ir gyvybingumą. Fizinio krūvio metu mūsų organizme didėja endorfinų – laimės hormonų, slopinančių stresą ir sukeliančių ramią palaimos būseną, kiekis. Tuo tarpu per mažas endorfinų kiekis sukelia apatiją, depresiją, raumenų skausmus. Specialistai teigia, jog fizinis aktyvumas turi teigiamą poveikį protinei veiklai – jis gerina gebėjimą sutelkti dėmesį, mokytis, trumpalaikę ir ilgalaikę atmintį. Tyrimų duomenys rodo, jog nuolatinė fizinė veikla gali sumažinti nerimo simptomus ir apsaugoti nuo depresijos atsiradimo.
Klinikos „Nefrida“ specialistų teigimu, sėdimos ar gulimos veiklos sumažinimas ir bent lengvo fizinio aktyvumo įtraukimas į kasdienę dienotvarkę gali ženkliai pagerinti mūsų psichologinę sveikatą. Jums nebūtina kiekvieną rytą nubėgti po 10 kilometrų ar kasdien plušėti prie treniruoklių – moksliniais tyrimais įrodyta, kad net ir 10 minučių mankšta gali stebuklingai pagerinti Jūsų savijautą. Svarbiausia tai, jog sportas taptų kasdieniu Jūsų įpročiu.
Labai tinka ir pasivaikščiojimas miške. Psichologų teigimu, miškingos vietovės žmonėms sukelia teigiamą psichofiziologinį atsaką – sumažina kortizolio lygį organizme, stabilizuoja širdies ritmą bei kraujospūdį, stiprina imuninę sistemą ir skatina gerą nuotaiką, todėl, bent šiek tiek laiko praleidę gamtoje, pasijusite geriau.
Klinikos „Nefrida“ gydytojai pabrėžia, kad fizinio aktyvumo nauda ne tik fizinei, bet ir psichologinei mūsų sveikatai – akivaizdi ir pataria ne tik patiems būti aktyviems, bet ir skatinti tokiais būti savo šeimos narius. Specialistai primena, kad kasdienės fizinės veiklos užtikrinimui puikiai tinka ir kineziterapija, padedanti ne tik pašalinti varginančius sveikatos sutrikimus, bet ir pagerinti bendrą sveikatos būklę, o tuo pačiu ir emocinę sveikatą. Klinikoje „Nefrida“ kiekvienam pacientui, įvertinus jo būklę, sudaromas individualus kineziterapijos užsiėmimų planas, padedantis pagerinti savijautą ir išlaikyti gerą nuotaiką, kad ir koks metų laikas bebūtų.