Ginekologija

Ginekologija – medicinos sritis, besirūpinanti moterų lytine sveikata įvairiais gyvenimo laikotarpiais. Gydytojas ginekologas tiria moters reprodukcinės sistemos fiziologiją bei anatomiją ir yra atsakingas už ginekologinių susirgimų profilaktiką, diagnostiką bei gydymą.

Daugelis moterų neretai ignoruoja su ginekologiniais susirgimais susijusius simptomus. Dažniausiai pasitaikantys susirgimai: vaginalinė kandidozė, menstruacijų ciklo sutrikimai, endometriozė, gimdos miomos, kiaušidžių cistos, gimdos kaklelio ar kiaušidžių vėžys.

Nors ginekologinės problemos ir ligos – nemaloni tema, kiekvienai moteriai privalu reguliariai rūpintis savo lytine sveikata. Įsisenėjusių, lėtinių ar komplikacijų sukėlusių susirgimų gydymas yra kur kas sudėtingesnis, todėl savo lytine sveikata moterims patariama rūpintis itin atsakingai. Jūsų pareiga – stebėti savo organizmą ir atsiradusius nepageidaujamiems simptomams kreiptis į gydytoją.

Pas gydytoją ginekologą patariama kreiptis, jeigu:

„Nefrida“ klinikos gydytojai ginekologai rūpinasi visais reikiamais lytinės sveikatos ir reprodukcinės sistemos medicininiais tyrimais, ginekologinių ligų gydymu, moters priežiūra nėštumo metu, ambulatorinių ginekologinių operacijų atlikimu.

Rekomenduojami ginekologai

„Nefridos“ klinikos kvalifikuoti specialistai visada pasiruošę padėti.

Informacija po procedūrų

Dažnai, po procedūros gydytojo kabinete, pacientams kyla klausimų, kurių jie nedrįsta paklausti vizito metu arba kurie į galvą ateina tik vėliau. Šioje skiltyje iš anksto rasite visą naudingiausią informaciją, kurią turėtumėte žinoti poprocedūriniu laikotarpiu.

Ginekologija

Kokius sutrikimus gydo ginekologas?

Ginekologas gydo lytinės sveikatos sutrikimus ir ligas įvairaus amžiaus pacientėms. Ginekologas gali padėti, jeigu:

  • Prasideda nenormalus kraujavimas;
  • Kamuoja nereguliaros menėsinės;
  • Atsiranda dubens skausmas, šlapimo nelaikymas;
  • Atsiranda šlapimo takų ar makšties infekcijos, krūtų sutrikimai;
  • Esant hormonų disbalansui;
  • Esant nevaisingumui.

Kada apsilankyti pas ginekologą?

Kiekviena jauna moteris pas ginekologą turėtų profilaktiškai apsilankyti bent kartą per metus (jei gydytojas neliepė anksčiau).

D.U.K.

Jei dvejojate, ar tikrai norite užsirašyti procedūrai mūsų klinikoje, kviečiame paskaityti mūsų gydytojų parengtą dažniausiai užduodamų klausimų skiltį. Joje rasite visus atsakymus į rūpimus klausimus dar prieš procedūrą, todėl galėsite jaustis užtikrinti savo pasirinkimu!

Esu nepilnametė. Kada pirmą kartą apsilankyti pas ginekologą?

Pirmasis vizitas turėtų įvykti sulaukus 18 metų, jeigu nėra jokių problemų. Jei mergina pas ginekologą atvyksta anksčiau, būtina tėvų ar globėjų palyda.

Kokius klausimus užduoti ginekologui vizito metu?

Vizito metu moterys gali klausti bet kokių klausimų, susijusių su nusiskundimais ar bendra lytine sveikata. Gėdingų klausimų nėra, todėl galite klausti visiškai bet ko, ko tik norite.

Kada atliekamas gimdos kaklelio tyrimas (PAP tepinėlis)?

Šis tyrimas atliekamas merginai sulaukus 25 metų, kartojamas kas 3 metus. Tyrimas skirtas ikivėžinių pakitimų ir gimdos kaklelio vėžio nustatymui.