Kardiologija

Kardiologija – medicinos sritis, tirianti širdies ir kraujagyslių ligas. Pagal sergamumo ir mirtingumo nuo šių ligų rodiklius, Lietuva priklauso didelės rizikos zonai.

Dažniausiai pasitaikančios širdies ir kraujagyslių ligos yra išeminė širdies liga, arterinė hipertenzija, aterosklerozė, širdies ritmo, laidumo sutrikimai, miokardo infarktas. Gydytojai pastebi, kad sergamumas šiomis ligomis būdingas ne tik vyresnio amžiaus pacientams – širdies ir kraujagyslių ligos vis dažniau diagnozuojamos jauno amžiaus žmonėms.

Pagrindiniai širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai:

Vengiant širdies ligų, derėtų reguliariai tikrinti cholesterolio kiekį kraujyje, taikyti sveikos gyvensenos bei mitybos principus. Pablogėjus sveikatai ar pajutus pirmuosius širdies ar kraujagyslių ligų simptomus, privalu apsilankyti pas gydytoją, kuris paskirs visus reikiamus tyrimus.

„Nefrida“ klinikos gydytojai kardiologai konsultuoja sveikos gyvensenos ir širdies ligų profilaktikos klausimais, diagnozuoja ir gydo širdies bei kraujagyslių ligas.

video
video

Rekomenduojami kardiologai

„Nefridos“ klinikos kvalifikuoti specialistai visada pasiruošę padėti

Informacija po procedūrų

Dažnai, po procedūros gydytojo kabinete, pacientams kyla klausimų, kurių jie nedrįsta paklausti vizito metu arba kurie į galvą ateina tik vėliau. Šioje skiltyje iš anksto rasite visą naudingiausią informaciją, kurią turėtumėte žinoti poprocedūriniu laikotarpiu.

Kardiologija

Kaip išvengti širdies ir kraujagyslių ligų?

Patariame tikrintis cholesterolio kiekį kraujyje, kontroliuoti padidėjusį širdies ritmą (hipertenziją), atsisakyti žalingų įpročių (rūkymo, alkoholio vartojimo). Visgi kartais širdies ir kraujagyslių sutrikimai yra paveldimi arba sukeliami kitų ligų (pavyzdžiui, cukrinio diabeto). Tokiais atvejais padėti gali gydytojas kardiologas.

D.U.K.

Jei dvejojate, ar tikrai norite užsirašyti procedūrai mūsų klinikoje, kviečiame paskaityti mūsų gydytojų parengtą dažniausiai užduodamų klausimų skiltį. Joje rasite visus atsakymus į rūpimus klausimus dar prieš procedūrą, todėl galėsite jaustis užtikrinti savo pasirinkimu!

Kuo pavojingas padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje?

Tai priklauso, ar kraujyje daugiau gerojo, ar blogojo cholesterolio. Jei blogojo yra daugiau, kyla rizika susirgti ateroskleroze, krūtinės angina, miokardo infarktu, insultu, ilgainiui gali sutrikti kraujotaka. Esant per dideliam blogojo cholesterolio kiekiui kraujyje būtina mažinti riebių produktų, gyvulinės kilmės riebalų suvartojimo kiekį.

Kaip rekomenduojama sumažinti padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje?

Cholesterolį mažina skaidulinių medžiagų turintys produktai, probiotikai, omega-3 vitaminai, žuvis, vitaminas C, česnakai, medikamentai. Geriausią būdą parenka gydytojas kardiologas.

Kaip kontroliuoti šokinėjantį kraujospūdį?

Normalus arterinis kraujo spaudimas (AKS) yra 120 mm Hg ir 80 mm, normos ribos yra nuo 140/90 mm Hm 90/60 iki 90/60 mm. Geriausią būdą jį kontroliuoti gali pasakyti tik gydytojas kardiologas, todėl pirmiausia kreipkitės į specialistą, nes jis nuspręs, kokio gydymo Jums reikia. Deja, padidėjęs ir nekontroliuojamas kraujo spaudimas ilgainiui sukelia įvairias širdies ir kraujagyslių ligas.

Kas rodo, kad atsirado širdies ritmo sutrikimų?

Pirmiausia, tai rodo neritmingas, pasikeitęs širdies ritmiškumas. Tada pacientas jaučia silpnumą, netoleruoja fizinio krūvio, greičiau dūsta. Trumpalaikių širdies ritmo sutrikimai, kuriuos lemia stresas ir emocijos, praeina savaime.