Psichiatrija

Psichiatrija – medicinos sritis, tirianti įvairius su žmogaus psichine būkle susijusius pakitimus ir susirgimus. Gydytojo psichiatro pareiga – rūpintis specializuota pacientų psichikos sveikatos priežiūra, diagnozuoti ir gydyti sutrikusias žmogaus psichikos funkcijas, laiku perspėti pacientą apie psichikos ligų paūmėjimus ir padėti įvairių sutrikimų turinčiam žmogui prisitaikyti prie visuomenės ir sugrįžti į įprastinį gyvenimo ritmą.

Gera psichinė sveikata yra puikios savijautos ir kokybiško gyvenimo rodiklis. Tik tinkamos ir stabilios psichinės sveikatos žmogus geba gyventi pilnavertį gyvenimą, realizuoti save ir efektyviai prisidėti prie visuomenės gerovės kūrimo.

Psichinės sveikatos sutrikimus gali paskatinti įvairūs socialiniai, psichologiniai ir biologiniai faktoriai. Šiuolaikinėje visuomenėje vis daugiau žmonių kenčia nuo depresijos, priklausomybės ligų, socialinio nerimo, valgymo sutrikimų, įvairių sindromų ir kitų psichinių ligų. Kiekvienam pacientui privalu nesigėdyti, laiku pasirūpinti psichikos sveikatos priežiūra ir kreiptis į specialistą.

„Nefrida“ klinikos gydytojai psichiatrai profesionaliai pasirūpins psichinės sveikatos saugojimu, psichinių sutrikimų ar ligų nustatymu, reikiamų psichotropinių vaistų paskyrimu ir normalios paciento psichinės sveikatos sugrąžinimu.

Rekomenduojami psichiatrai

„Nefridos“ klinikos kvalifikuoti specialistai visada pasiruošę padėti.

Informacija po procedūrų

Dažnai, po procedūros gydytojo kabinete, pacientams kyla klausimų, kurių jie nedrįsta paklausti vizito metu arba kurie į galvą ateina tik vėliau. Šioje skiltyje iš anksto rasite visą naudingiausią informaciją, kurią turėtumėte žinoti poprocedūriniu laikotarpiu.

Psichiatrija

Kodėl svarbu laiku kreiptis į psichiatrą?

Sergant kuriuo nors psichikos sutrikimu sunku objektyviai mąstyti ir savarankiškai kovoti su savo
problemomis. Psichiatras gali padėti nusiraminti, bendromis jėgomis išspręsti problemas ir skirti reikalingą gydymą.

Kokias metodikas naudoja psichiatras gydydamas psichikos ligas?

Įvairius psichologinius testus, kurių konsultacijos metu pats pacientas gali net nepastebėti, taippat atlieka galvos smegenų kompiuterinę tomografiją.

D.U.K.

Jei dvejojate, ar tikrai norite užsirašyti procedūrai mūsų klinikoje, kviečiame paskaityti mūsų gydytojų parengtą dažniausiai užduodamų klausimų skiltį. Joje rasite visus atsakymus į rūpimus klausimus dar prieš procedūrą, todėl galėsite jaustis užtikrinti savo pasirinkimu!

Kada reikia psichologo, o kada psichiatro?

Psichologas yra ne medicininį išsilavinimą įgijęs specialistas, kuris konsultuoja įvairiomis temomis ir tiria paciento vidinius išgyvenimus, o psichiatras yra gydytojas, galintis diagnozuoti psichikos ligas, skirti joms gydymą, išrašyti vaistus.

Kuo psichiatro konsultacija skiriasi nuo paprasto išsikalbėjimo su artimu žmogumi?

Psichiatro konsultacijos metu gydytojas kartu su pacientu stengiasi prieiti prie bendro sprendimo – išsiaiškinti, ar reikalingas psichoterapinis gydymas.

Kokie simptomai išduoda psichikos sutrikimus?

Tai gali būti įvairūs elgesio sutrikimai, kuomet pasidaro sunkiau dirbti, bendrauti, užsiimti pomėgiais, kankina nemiga, prasta nuotaika, dingsta apetitas, aplanko baimės ir nerimo jausmas viduje, gyvenimo kokybė prastėja.

Kaip atpažinti depresiją?

Kiekvieno žmogaus depresijos simptomai skirtingi. Paprastai kankina bloga nuotaika, seniau patikusios veiklos atrodo beprasmės ir neteikia malonumo, drastiškai pasikeičia svoris, kankina nemiga arba per didelis mieguistumas (kartais miegama ištisom parom), nuolat nėra jėgų ir motyvacijos, vargina per didelis blogų, save nuvertinančių ir peikiančių minčių srautas, labai dažnai atsiranda minčių apie savižudybę, sudaromas savižudybės planas arba bandoma nusižudyti. Jei jaučiate bent penkis iš paminėtų požymių, nedelsiant kreipkitės į specialistą.