Vaikų kardiologija

Klaidingai priimta manyti, kad širdies ir kraujagyslių ligos dažniausiai vargina vyresnio amžiaus pacientus. Šių ligų rizika gali atsirasti dar iki gimimo ir didėti vaikystėje.

Vaikų širdies ligos – ligų grupė, kuriai priklauso:

  • Įgimtos širdies ydos;
  • Širdies ritmo sutrikimai;
  • Uždegiminės širdies ligos ir kiti sutrikimai;

Kai kuriais atvejais širdies ligos gali būti pavojingos vaiko augimo bei vystymosi procesui ar netgi gyvybei, tad būtina apsilankyti pas gydytoją vaikų kardiologą, kuris paskirs reikiamus tyrimus, įvertins sveikatos būklę ir imsis visų būtinų gydymo priemonių.

„Nefrida“ klinikos gydytojai vaikų kardiologai atsakingai pasirūpins Jūsų vaikų sveikatos būkle – konsultacijos metu įvertins visas galimas susirgimų rizikas, nustatys tikslią diagnozę ir paskirs reikiamą gydymą.

Rekomenduojami vaikų kardiologai

„Nefridos“ klinikos kvalifikuoti specialistai visada pasiruošę padėti

Informacija po procedūros

Dažnai, po procedūros gydytojo kabinete, pacientams kyla klausimų, kurių jie nedrįsta paklausti vizito metu arba kurie į galvą ateina tik vėliau. Šioje skiltyje iš anksto rasite visą naudingiausią informaciją, kurią turėtumėte žinoti poprocedūriniu laikotarpiu.

Vaikų kardiologija

Kokie pagrindiniai vaikų širdies ir kraujagyslių sistemos negalavimai?

Dažniausiai vaikų širdies ir kraujagyslių ligos būna įgimtos, o kartais įgytos augant. Vienos jų išsisprendžia savaime, tačiau kitoms (tokioms kaip įgimtoms širdies ydoms, širdies ritmo sutrikimams, uždegiminėms širdies ligoms) būtina akyli gydytojo kardiologo priežiūra ir gydymas.

Kaip vaikams išvengti širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimų?

Rekomenduojame tėveliams atkreipti dėmesį į vaikų gyvenimo būdą, fizinį aktyvumą, aprūpinti jų mitybos racioną vitaminais ir mineralais, sukurti gerą atmosferą namuose.

D.U.K.

Jei dvejojate, ar tikrai norite užsirašyti procedūrai mūsų klinikoje, kviečiame paskaityti mūsų gydytojų parengtą dažniausiai užduodamų klausimų skiltį. Joje rasite visus atsakymus į rūpimus klausimus dar prieš procedūrą, todėl galėsite jaustis užtikrinti savo pasirinkimu!

Kada vesti vaiką pas kardiologą?

Jeigu pastebite, kad Jūsų vaikas dažniau pavargęs nei įprastai, skundžiasi skausmu krūtinės srityje, galvos svaigimu, oro trūkumu, sunkiai toleruoja fizinį krūvį ir nepriauga svorio – rekomenduojame užsirašyti gydytojo kardiologo konsultacijai ir išsiaiškinti šių negalavimų priežastis.

Kaip paruošti vaiką vizitui pas kardiologą?

Paprasčiausiai paaiškinkite vaikui, kad reikia apsilankyti pas gydytoją, kuris patikrins, kaip dirba širdelė. Tai bus visiškai neskausminga procedūra, jos bijoti nereikia.

Kokie tyrimai atliekami kardiologo kabinete?

Įvairioms ligoms nustatyti dažniausiai atliekami laboratoriniai tyrimai, širdies echoskopija. Vyresniems vaikams atliekamas fizinio krūvio mėginys, vadinamas veloergometrija.